Žiema, žiema, bėk iš kiemo: kaip švęsti Užgavėnes D. Britanijoje?

2016- 07- 02
Raminta Anglu24.lt

blynai

Jau visai netrukus mūsų šalies namų virtuvės bus pripildytos viliojančio gardžių blynų bei kvapnios kakavos aromatų, o  į miestų ir miestelių aikštes varyti žiemos suplūs nuotaikingi bei spalvingi persirengėliai. Šokiai prie  laužo, smagios dainos bei pačių atliekama muzika, įnirtinga ir intriguojanti Lašininio bei Kanapinio kova, šimtai linksmų veidų – būtent taip pat Lietuvoje švenčiamos Užgavėnės. Na, o ką daryti tiems, kurie taip pat labai mėgsta šią šventę ir visus metus laukia progos joje sudalyvauti, tačiau šiuo metu gyvena Dž. Britanijoje?  Gera žinia ta, kad jei labai mėgstate Užgavėnių linksmybes, save realizuoti tikrai turėsite, vienintelė užduotis  kuri jums teiks įveikti, tai – rasti bent pusdienį, kurį galėtumėte leisti su šeima, draugais ar kolegomis. Ir nors, Dž. Britanijoje vykstantys renginiai šiek tiek kitokie nei mūsų  šalyje tradiciškai vykstantys Užgavėnių renginiai,  pagrindinis šios šventės atributas  – blynai, tikrai neužmirštas ir Dž. Britanijoje. Ką ten neužmirštas – jų garbei organizuojama netgi Blynų diena, kuri taps puikia alternatyva visiems užgavėniškų linksmybių ištroškusiems lietuvaičiams. Tad kaip britai švenčia Blynų dieną?

Kas, kodėl ir kaip?

Tradicija tapusią Blynų dieną britai švenčia likus  40 dienų iki Šv. Velykų, o didelė dalis gyventojų ją įvardija  kaip vieną smagiausią bei laukiamiausių pavasario švenčių. O laukti tikrai yra ko – kepami ne tik įvairiausių rūšių blynai, kurie vėliau gardinami dešimtimis skirtingų priedų bei dalijami, ne tik šeimos nariams ar draugams, bet ir nepažįstamiems  žmonėms, bet ir vyksta daugybė smagių renginių. Maža to, kaip ir Lietuvoje, neapsieinama be smagių šokių, dainių, žaidimų. Neapsieinama ir be įspūdingų apdarų. Tiesa, jei mūsų tautiečiai mielai įsikūnija į velnius, viliokles čigones, raganas ar netgi gyvūnus (meškas, ožius, gerves, ožkas ir kt.), tai britai paprastai renkasi nuotaikingus blynų kepėjų įvaizdžius. O kaipgi kitaip – juk būtent blynai čia ir yra svarbiausi. Šią dieną vyksta ir daugybė renginių, kuriuose smagiai  pramogauti gali tiek mažieji, tiek didieji. Na, o apie keletą renginių, vyksiančių jau vasario 9 dieną  Blynų dienos proga, informuojame ir mes.

 

Better Bankside Charity Pancake Day Race

Tai renginys, kurio metu šimtai šios šalies verslininkų  varžysis dėl geriausio bei greičiausio blynų kepėjo vardo. Maža to, šio rengiamo metu bus renkamos lėšos ir labdarai, o dalyviai turės galimybę ne tik stebėti rungtynes, bet gardžiuotis įvairių rūšių blynais.

Renginio laikas ir vieta: 12.30 val., 11-25 Union Street, Bankside, London SE1 1SD.

 

Rehab Parliamentary Pancake Race

Tai blynų rungtynės, kuriose sudalyvaus žymiausi šios šalies politikai bei visuomenės veikėjai. Tai puiki proga pamatyti žymiausius šalies žmones ypač smagiame amplua.

Renginio laikas ir vieta: 10.30 val., Millbank, Westminster, London SW1P 3JA.

Abu renginiai nemokami.

 

Ar jau išsirinkote gardžiausių blynų receptą? Ar jau nusprendėte, ką vaišinsite ar kokį renginį aplankysite? Jei ne, dar turite laiko tai padaryti.

 

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *