Vestuvių papročiai Anglijoje: juokų laidymas ir ilgaamžis tortas

Linksmos angliškos vestuvės.

Taip atrodo linksmos angliškos vestuvės.

Vestuvės – jausminga ir iškilni šventė, kuria jaunieji pamini naujo gyvenimo pradžią. Įvairiuose pasaulio kampeliuose, priklausomai nuo kultūros ir tradicijų, vestuvių puota būna vis kitokia. Anglai kaip puikūs humoristai juokų laidymo neatsisako ir vestuvėse. Skelbiami tokie tostai, kad kuklesniųjų žandai kaip reikiant parausta…

Savitais tostais ir provokuojančiomis linksmomis blevyzgomis siekiama sukelti vyrų ir moterų žodinę „dvikovą.“ Žinoma, juokeliai nepriimami asmeniškai, o į erzinimus atsakoma juoku, vengiama pykčių. Visgi jei kuris svečias įsižeidžia, jį čia pat pralinksmina draugai. Žiūrėki, tik raukėsi, o jau juokiasi iki ašarų!  Puikus anglų humoras jų vestuves daro itin smagiomis.

Žinoma, šios linksmybės prasideda tik vakarinėje, antrojoje vestuvių dalyje, angliškai – wedding reception. Prieš tai svečiai grožisi tuoktuvių ceremonija. Į ja jaunieji atvyksta atskirai arba keliauja pėstute, lydimi pamergių bei pabrolių. Jų priekyje žingsniuoja mergaitė, barstanti rožių žiedlapius, kad bendro gyvenimo kelias būtų rožėmis klotas. Santuokos ceremonijos metu sakoma priesaika, nekintanti per amžius. Jos žodžius sutvirtina apsikeitimas žiedais. Tiesa, anglai vestuvinį žiedą nešioja ant kairės rankos piršto. Kaip patys sako – arčiau širdies.

Po oficialios ceremonijos visi atsipalaiduoja, ima daug bendrauti ir juokauti. Apie 18-19 valandą prasideda vakaro linksmybės. Pabrėžtina, kad maistas ir gėrimai jose nėra prioritetiniai. Jaunieji nesėdi it įbesti prie stalo, o keliauja nuo svečio prie svečio, su visais šneka, juokiasi iš pokštų. Tik po kiek laiko svečiai ir jaunavedžiai pavalgo vakarienę ir smaližiauja įspūdingu saldėsiu. Tai –  tradicinis angliškas tortas, gomurį glostantis džiovintų vaisių, riešutų ir marcipano derinys. Šis gardėsis pasižymi ilgaamžiškumu ir gali net kelis metus išlikti kvapnus ir skanus!

Šventė tęsiasi, kol laikrodžio dūžiai praneša, kad jau vidurnaktis. Jaunieji išskuba į pirmosios nakties apartamentus, o kitą rytą traukia mėgautis medaus mėnesiu. Svečiai, būdami supratingi, jį pasaldina dovanomis vokeliuose. Atminkite, jog gėlės jaunavedžiams nedovanojamos – tokie jau vestuvių papročiai Anglijoje.

Esama ir kelių vestuvių prietarų, kurių anglai laikosi iki šių dienų:

  • Pirmadienis, antradienis ir trečiadienis – tinkamiausios dienos tuoktis. Ketvirtadienis žada praradimus, o penktadienis dar blogiau – mirtį;
  • Vestuvių dieną nuotaka privalo turėti: 1) Ką nors naujo; 2) Ką nors seno; 3) Ką nors skolinto; 4) Ką nors mėlyno. Be to, į batelį jai reiktų įsidėti monetą – prisivilios laimę;
  • Pamergės turėtų vilkėti panašias sukneles kaip ir jaunoji. Taip ji bus apsaugota nuo piktųjų dvasių kėslų;
  • Vestuviniame torte galima paslėpti žiedą. Svečias, kuriam paklius gardėsio gabalėlis su juo, bus laimingas visus metus!

Štai tokie smagūs vestuvių papročiai Anglijoje. Gal teko jose dalyvauti ir turite įsimintinų įspūdžių? :)

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *