Didžiosios Britanijos vaikų grobikai: kiek veidų jie turi?

verkia

O kas be ašarų dar lieka, kada esi vienui vienas?

XIX amžius, Didžiosios Britanijos gatvės. Neturtingų šeimų vaikai elgetauja rytą vakarą. O ką daryti, jeigu šeima skursta? Tik staiga vienas, antras, trečias mažylis mįslingai dingsta. Tėvams neduodama jokia žinia, kad nuo šiol jų atžalos glausis vaikų namuose. Juo labiau neviešinama, kad vaikai lyg būtų daiktai, o ne žmonės, parduodami į Kanadą bei Australiją.

Pirmųjų vaikų namų įkūrėjas, Tomas Barnado, tokiems veiksmams turėjo savotiškus motyvus. Jo teigimu, skurdžiai gyvenančios šeimos tik džiaugėsi, kad liko viena burna mažiau. Tad kam aiškinti, kur iškeliavo nereikalingas vaikas? T. Barnado „pamiršo“, kad sunkiausia buvo skurdiems tėvams, auginantiems kelis vaikus iki ketverių metų amžiaus. Jie negalėjo nei elgetauti, nei dirbti, tad buvo beveik neįmanoma jų (ir savęs) išlaikyti. O štai vyresnieji  jau prisidėdavo prie šeimos (iš)gyvenimo. Tad jų dingimas nesuteikdavo jokio palengvėjimo nei moraline, nei materialine prasme.

Ko gero, supratote, jog tokia „pagalba“ vaikams – tik savo piniginės pildymas. Prisidengus gerumo skraiste, vaikai grobti iš gatvių ir parduoti it lėlės. Dažniausiai jie tapdavo pigia darbo jėga, negaunančia nė lašo gerumo ir meilės. Statistika byloja, kad 1870-1914 m. vaikų grobimas Britanijoje buvo itin didelis: iš šalies į Kanadą jų išvežta apie 80.000. Dauguma vaikų gyveno fermose, kuriose triūse dieną naktį, negaudami nė nuoširdaus „thank you“ (verčiant iš anglų kalbos – „ačiū tau“).

Vien šios istorijos, menančios XIX amžių, kelia gailestį kentėjusiems mažutėliams. Galiu tik įsivaizduoti, kiek stiprybės reikėjo vaikams, likusiems vienui vieniems prieš atšiaurią realybę. Visgi žmonės mėgsta pralenkti patys save, netgi blogais darbais. Šiandieninis vaikų grobimas Britanijoje ir gudrios jo schemos kelia mintis, kad kai kurie asmenys gimsta iš šėtono sėklos. Kitaip nepaaiškinsi, kodėl jie be sąžinės ir gėdos išnaudoja silpniausius bei mažiausius – nekaltus vaikus. Įsiminkite kelis grobikų variantus, su kuriais galite susidurti:

Brutalūs grobikai. Jie stebi potencialias aukas ir jų šeimas. Tokiu būdu atsirenka, kurios bus tinkamiausios prekybos žmonėmis rinkai. Po pirminės atrankos stengiamasi su vaiku užmegzti trumpą kontaktą. Apsimetama tėvų draugais, siūlomi saldumynai, kuriuos gauna „visi geri vaikučiai“ ir t. t. Šis meilikavimas trunka keletą minučių, kol vaikas, nė necyptelėjęs, pagrobiamas. Todėl būkite budrūs patys ir mokykite to atžalas. O auksinę taisyklę – „Niekur neik su nepažįstamais“ – išbandykite praktiškai. Paprašykite draugo/-ės, kad vaiką užkalbintų, kviestų eiti kartu. Pažiūrėsite, ar jis atsisakys. Vėliau supažindinkite mažylį su bičiuliu/-e, pasakykite, kad dabar, kai jis nebesvetimas, galima bendrauti laisvai.

Grobikai su „baltomis pirštinėmis“. Šie asmenys veikia nuosaikiau, naudojasi valstybinėmis institucijomis tam, kad gautų reikiamų vaikų. Dažniausiai paperkami Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai. Vėliau jie, neva gavę pranešimų dėl vaiko teisių pažeidimų, pradeda veikti. Ieškoma visų įmanomų kelių, siekiant vaiką išplėšti iš šeimos. O mažylių nuotraukos keliauja į tam tikrus katalogus, kuriuose juos apžiūri ir išsirenka pirkėjai. Kaip baldą! Tad jei esate dora mama ar tėtis, bet gaunate kaltinimų laviną, netylėkite. Kreipkitės į kitus socialinius darbuotojus bei psichologus. Nevenkite garsiai įrodyti, kad Vaikų teisių apsauga suklydo. Žinoma, kartais iš tiesų padaromos žmogiškos klaidos. Visgi negali žinoti, kada „suklystama“ gavus kyšį, tad tylėti neverta.

Pabaigai – šiek tiek statistikos. 2002-2011 m. net 21 milijonas žmonių versti dirbti ir išnaudoti seksualiai. Iš jų 5,5 milijono – vaikai. Tad reikia būti itin budriems ir atsakingiems, kad Jūs ir Jūsų atžalos liktumėte saugūs. To kuo nuoširdžiausiai ir palinkėsiu!

Anglų kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *