Vaikų atiminėjimas Didžiojoje Britanijoje: kaip to išvengti?

2014- 16- 08
Raminta Anglu24.lt
šeima

Vaikai – brangiausias šeimos turtas.

Atsakinga tėvystė – sudėtingas uždavinys, ypač svečioje šalyje. Kita kultūra, juo labiau kiti įstatymai įpareigoja keisti ir vaikų auklėjimą. Iki šiol didžiausi konfliktai kildavo tarp lietuvių ir Norvegijos vaikų teisių apsaugos – Barnevernet – darbuotojų. Tačiau vaikų atėmimai vyksta ir Didžiojoje Britanijoje. Čia jie kiek nuosaikesni, bet gali paliesti kiekvieną įstatymų nežinančią šeimą.

Didžiosios Britanijos Vaikų Teisių Apsaugos Tarnyba (VTAT) veikė gana gudriai. Tėvams, iš kurių buvo paimti vaikai, drausta apie tai viešai šnekėti. Todėl visos istorijos likdavo šešėlyje. Iš vienos pusės – išvengta prasigėrusių ir smurtaujančių tėvelių raudų, kad štai jie per savaitę pasikeitė ir nori atgauti vaikus. Tačiau tuo pačiu negalėjo kalbėti ir tie, kurių klaidos buvo menkos ar jų nebuvo visai. Situacija pasikeitė tik tada, kai tarnybos vadovu tapo Žmogaus teises išmanantis asmuo.

Žodžio laisvę gavę tėvai nesnaudė. Savo istorijas jie dėstė viešai bei drąsiai. Kai kurie nevengė pagražinimų, o kiti nuoširdžiai negalėjo suprasti, ką blogo padarė. Per Didžiąją Britaniją ir Lietuvą nusirito gąsdinančių istorijų banga. Susidarė įspūdis, jog vaikų atiminėjimas Didžiojoje Britanijoje – tai pragaras žemėje lietuvių šeimoms. Tėvai dievagojosi, jog nepadarė nieko blogo, bet vis vien prarado vaikus. Vieni jų melavo ir neraudonavo, o kiti suklydo, nes nežinojo tam tikrų įstatymų.  Todėl pateikiame svarbius patarimus, kurie padės išvegti susidūrimo su Didžiosios Britanijos VTAT:

  • Didžiojoje Britanijoje vaikas į mokyklą turi eiti nuo 4 arba 5 metų amžiaus. Jei atžalą mokytis leisite nuo 4 metų, tada mokyklą galėsite rinktis savo nuožiūra;
  • Svarbu kuo anksčiau rasti mokyklą ir joje užregistruoti vaiką, mat vietų jose dažnai trūksta;
  • Jei vaikas nemoka anglų kalbos, vertėtų jį pamokyti dar iki mokslo metų pradžios. Taip Jūsų atžalai bus lengviau adaptuotis mokykloje;
  • Didžiojoje Britanijoje vaiko iki 12 metų negalima vieno palikti namuose, net jei turite išeiti tik 15 minučių;
  • Atminkite, jog čia netoleruojamas smurtas ne tik prieš vaiką, bet ir jo aplinkoje. Taip pat reikia vengti triukšmingų išgertuvių;
  • Jei visgi teks susidurti su VTAT, bendraukite geranoriškai, be karštų emocijų. Taip išvengsite bereikalingų įtarinėjimų.

Žinoma, būna ir tokių atvejų, tada klaidas daro pati VTAT. Betgi kas geriau? Kartais perdėtas dėmesys vaikų teisėms ar jokio dėmesio nerodymas? Šis klausimas lieka atviras abiems pusėms – ir tėvams, ir socialiniams darbuotojams.

Anglų kalbos kursai internetu

3 Komentarai. Palikti komentarą

Kristina
2015/02/26 13:43

Informacija reikia teikti teisinga, o jeigu tokia nezinoma, jos neplatinti visai.
MOKYKLA NERA PRIVALOMA, taciau kiekvienas vaikas turi teise mokytis, t.y. kiekvienas 5 metu sulaukes vaikas turi teisi pradeti pradine mokykla arba buti mokomas namuose (home schooling). Mokyklas renkasi tevai, taciau apie tai I kuria mokykla bus priimtas vaikas sprendzia rajono savivaldybes.
Kiekviena savivaldybe sprendzia nuo kada iki kada priimamos paraiskos I mokyklas. Pvz. Hillingdon savivaldybe paraiskas i 1 klase priima neanksciau kaip pries metus, t.y. jeigu norima, kad vaikas pradetu mokykla nuo 2015 rugsejo, paraiska priimama nuo 2014 rugsejo iki 2015 sausio. Bet, pasikartosiu, paraisku priemimo tvarka gali skirtis priklausomai nuo to kuriai saivaldybei pagal gyvenamaja vieta priklausote.
DEL VAIKU PALIKIMO NAMUOSE, be tevu prieziuros. Istatyme nera grieztai apibreztas amzius nuo kada tevai gali palikti vaikus namuose vienus. Tevams duota laisve nuspresti ar vaikas yra pakankamai subrendes jog galetu namuose pabuti vienas, taciau tuo atveju jeigu istiktu nelaime, atsakomybe prisiima tevai. Rekomenduoja nepalikti namuose vienu vaiku, kuriu amzius iki 12 metu, kadangi manoma jog jaunesni kaip 12 metu vaikai retai kada buna pakankamai subrende pasirupinti savimi. Vaiku jaunesniu nei 16 metu, nerekomenduojama palikti vienu per nakti.

Atsakyti

Kristina,straipsnyje visa pateikta informacija yra teisinga.Tai jusu informacija yra neteisinga ir neklaidinkite kitu.

Atsakyti

Kirtinos ifirmacija teisinga, ji vos ne paraidziuj pacitavo istatymus del vaiko mokymo namuose. Tik man iskyla klausimas, kaip teisinskai sutvarkyti vaiko mokyma namuose, kad veliau neprikibtu vaiku teises?

Gal kas galite patarti?

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *