Didžioji Britanija – ant teroro išpuolio slenksčio?

2014- 04- 09
Raminta Anglu24.lt
pasiruošę kariai

Šie kariai galimam teroro aktui pasiruošę 24 / 7.

Didžioji Britanija ne kartą susidūrė su teroro akto grėsme ir atakomis. Šalyje netgi galioja penkių grėsmės lygių sistema. Mažiausias iš jų – „žemas“ (anglų kalba „low“), tada eina „vidutinis“ („moderate“), „žymus“ („substantial“), „smarkus“ („severe“) ir didžiausias – „kritinis“ („critical“). Ir štai Didžiosios Britanijos valstybės galvos – vidaus reikalų sekretorė Theresa May ir premjeras Davidas Cameronas – pareiškė, kad dabar grėsmės lygis „smarkus“, t. y. antras pagal pavojingumą.

Tokie žodžiai iš politikų lūpų pasigirsta tik tada, kai virš šalies pakimba Damoklo kardas. Taigi grėsme turi būti nuolatinė ir reali. Šiandienį rūpestį dėl teroro aktų kelia Sirijoje ir Irake planuojami išpuoliai prieš Vakarų valstybes. Saugumo tarnybos įtaria, kad apie 500 Didžiosios Britanijos piliečių išvyko kautis į šias šalis! Čia gavę „tinkamus“ apmokymus ir smegenų plovimą, jie grįžta atgal į tėvynę. Tada ir prasideda jų protu nesuvokiama kova už islamo „kalifato“ (valstybės) sukūrimą minėtose teritorijose. Bombų pagalba jie skelbia naujos eros pradžią  ir šventąjį karą. Bombų, kurios nusineša tiek jų, tiek niekuo dėtų žmonių gyvybes.

Teroro aktai Didžiojoje Britanijoje – XXI amžiaus siaubas. 2005 metais islamistai susprogdino tris bombas metro traukiniuose bei  autobusą su keleiviais. 52 žmonės žuvo nuo pamišėlių rankos. Londono metro buvo paralyžiuotas keletą dienų. O jo keleivius baimė kaustė dar ilgiau. Prabėgus viso labo metams, 2006-aisiais, Londono specialiosios tarnybos užkirto kelią transatlantinių lainerių sprogdinimams. Nedaug trūko, kad teroristai būtų „įsirašę“ į istoriją skystų sprogmenų panaudojimu. Po šio įvykio daugelis aviakompanijų uždraudė į lėktuvą įsinešti bet kokius skysčius.

Priežastys, kodėl islamistai taip elgiasi, suvokiamos tik jiems patiems. Svaičiojimai apie kerštą už skriaudas islamo religijai, išgalvotų valstybių kūrimas, savavališkai trinant valstybių ribas – štai dėl ko vyksta teroro aktai Didžiojoje Britanijoje. Ši Vakarų valstybė pasirinkta kaip priešprieša islamistų idėjoms, kaip viena jų „skriaudėjų“. O šalies transporto priemonės atakų taikinių tampa dėl didelio aukų kiekio bei žiniasklaidos priemonių dėmesio. Teroristai atima gyvybes ir gauna viešumo – visko, ko reikia su protu atsisveikinusiems asmenims.

Keista, bet būtent Didžiosios Britanijos piliečiai tampa brutaliausiais islamistų kovotojais. Jie lengva ranka vykdo egzekucijas bei savižudiškas atakas. Nežinia, kokio įtikinėjimo meno reikia imtis, kad taip paveiktumei žmogų. Ir nežinia, kokie demonai turi jame gyventi. Premjeras Davidas Cameronas nesigilino į tai. Jis pasirinko griežtesnį ir saugesnį kelią – pasų konfiskavimą. „Pasiūlysime specifinį teisės aktą: suteiksime policijai laikiną galią konfiskuoti pasą prie sienos tam laikui, per kurį jie galės patikrinti dominantį asmenį“ – teigia premjeras. Taip tikimasi sustabdyti terorizmo bangą, kuri jau liejasi į Didžiąją Britaniją.  O jūs ar jaučiate dėl jos gresiantį pavojų?

Anglų kalbos kursai

1 Komentaras. Palikti komentarą

ernestas
2014/09/05 19:33

cameronas pats kaltas jog puldineja jo sali. koki velnio jis kisasi i ta iraq ? ir isvis is tu tautu kodel zmones ileidzia i sali ? matyt jam kebabai patinka :) a po to bliauna jog vykdomi terorizmai. tegu jis pirma pasirupina savo sali po to tegu sneka apie kitas tautas. nuo juo premerystes is juo tik ir girdeti apie karus ir panasiai. as tikios skotija atsiskirs nuo tu avinu !“!

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *