Tai, ko dar nežinojote: įdomiausi faktai apie karalienę Elžbietą II

2015- 22- 04
Tomas Anglu24

Elizabeth_I_(Armada_Portrait)

Derėtų pripažinti, kad daugelį iš mūsų domina, kaip gyvena įžymiausi ir įtakingiausi pasaulio visuomenės veikėjai.  Paminėjus Didžiąją Britaniją, ko gero iškart į galvą šautų ne tik ilgas sąrašas televizijos bei kino žvaigždžių pavardžių, bet ir karališkosios šeimos atstovai.

Didžiosios Britanijos spauda nuolat narsto po kaulelį svarbiausios šalies šeimos gyvenimą ir bando atrasti naujų, intriguojančių bei visą pasaulį sukrėsti galinčių faktų.

Šįkart kviečiame jus daugiau sužinoti apie svarbiausią karališkosios šeimos narę – karalienę Elžbietą II. Pažadame, kad čia tikrai rasite dar negirdėtų, įdomių ir priversiančių jus nustebti biografijos faktų.

Gimtadienį švenčia dukart

Elžbieta II savo gimimo dieną mini du kartus per metus. Nors ji yra gimusi balandžio 21 dieną, oficiali šventė rengiama yra pasirinktą birželio mėnesio šeštadienį. Savo tikrąjį gimtadienį karalienė praleidžia šeimos ir artimiausių žmonių apsuptyje.

Koja kojon su technologijomis

Savo pirmąjį elektroninį laišką Elžbieta II išsiuntė beveik prieš keturis dešimtmečius – dar 1976-ųjų metų gegužę. Didžiosios Britanijos karalienė tapo pirmąja šalies vadove, pasinaudojusia šiuo, tuo metu nauju, išradimu.

Įspūdingas titulas

Elžbietą II paprastai vadiname tiesiog karaliene, tačiau retas žino, kad pilnas titulo pavadinimas yra toks: Jos Didenybė karalienė Elžbieta II, Dievo valia, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Jungtinės Karalystės ir Jos kitų karalysčių ir teritorijų karalienė, Sandraugos šalių galva, Tikėjimo Sergėtoja.

Elžbietai II pavaldžių šalių sąrašas – ilgas

Elžbieta II monarchijos valdove yra toli gražu ne tik Didžiojoje Britanijoje. Karalienė taip pat valdo Kanadą, Australiją, Naująją Zelandiją, Pietų Afrikos Respubliką, Jamaiką, Barbadosą, Bahamų salas, Grenadą, Papua Naująją Gvinėją, Saliamono salas, Tuvalu, Sent Lusiją, Sent Vinsentą ir Grenadinus, Belizą, Antigua ir Barbudą bei Sent Kitsą ir Nevį.

Karalienei pasas nereikalingas

Nepaisant to, kad per savo ilgametį valdymą Elžbieta II aplankė daugiau nei 100 šalių, neįtikėtina, tačiau ji yra vienintelė karališkosios šeimos narė, kuri neturi paso. Elžbietai II taip pat yra nereikalingas ir vairuotojo pažymėjimas, nors yra žinoma, kad karalienė mėgo pasivažinėti po dvarų apylinkes, sėdėdama prie „Range Rover“ automobilio vairo.

Tarnavo armijoje

Elžbieta II yra pirmoji karališkosios šeimos moteris, išbandžiusi armijos duonos. Karalienė įstojo į kariuomenę 1945 metais, besibaigiant Antrajam pasauliniui karui. Beje, čia Elžbieta II perėjo mechanikos bei karinių sunkvežimių vairavimo apmokymus, tad valdyti automobilį ji išmoko būtent kariuomenėje.

Per žingsnį nuo mirties

1981 metais vykusi karalienės gimtadienio šventė galėjo baigtis labai liūdnai. Ceremonijos metu 17-metis Marcusas Sarjeantas paleido šešis šūvius į Elžbietos II pusę. Policija sulaikė jaunuolį, kuris vėliau buvo trejiems metams uždarytas į psichiatrinę ligoninę. Baigęs gydymą M.Sarjeantas pasikeitė vardą ir pavardę bei pradėjo naują gyvenimą.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *