Svarbiausi faktai apie mokesčių sistemą Dž. Britanijoje

2016- 06- 04
Raminta Anglu24.lt

pinigai

Svarbiausi faktai apie mokesčių sistemą Dž. Britanijoje:

  • kiekvienam, kuris gyvena Dž. Britanijoje, suteikiamas nacionalinio draudimo numeris (National Insurance Number, santrumpa- NIN). Jo dėka sužinoma visa informacija apie asmens nacionalinio draudimo įmokas. Numeris suteikiamas visam gyvenimui. Nacionalinio draudimo įmokų mokėjimas suteikia teisę gauti pašalpas bei pensiją. Šio draudimo įmokos yra skirstomos į 4 klases (I klasės įmokos, II klasės įmokos, III klasės įmokos, IV klasės įmokos). Norint, kad būtų suteiktas šio draudimo numeris, būtina registruotis vietiniame darbo centre.
  • Pajamų mokestį (Income Tax) turi mokėti visi dirbantys asmenys. Vis dėlto,  jo galima nemokėti tuo atveju, jei pajamos neviršija apmokestinamo minimumo.
  • Dž. Britanijoje finansiniai metai prasideda balandžio 6 dieną, o baigiasi – kitų metų  balandžio 5 dieną.
  • Jei į Dž. Britaniją atvykote tik tam, kad galėtumėte padirbėti tam tikrą laiko tarpą, tačiau nesiruošiate likti ten gyventi, tokiu atveju negalite susigrąžinti mokesčių.
  • Dž. Britanijos gyventojai privalo pildyti pajamų deklaracijas (Tax return). Tai privaloma laisvai samdomiems darbuotojams, bendrovių direktoriams, asmenims, kurie gauna pajamas iš nuomos ar prekybos nekilnojamuoju turtu, o taip pat ir tie, kurie gauna pajamas iš kitų verslo sandorių.
  • Jei Dž. Britanijoje dirbsite kaip laisvai samdomas darbuotojas, tokiu atveju jums teks mokėti tokius pat mokesčius, kaip ir įdarbintam asmeniui.
  • Laisvai samdomo žmogaus vykdoma veikla šioje šalyje yra apibūdinama kaip verslas.
  • Jei turite savo verslą, patirsite ir tam tikrų išlaidų, tačiau, kiek ir kokios jos bus, priklausys nuo jūsų veiklos pobūdžio: pavyzdžiui, jei esate kosmetologė, išlaidos galite priskirti pinigus, išleistus kosmetikos produktams įsigyti,  tačiau svarbiausias dalykas – rinkti įrodymus, patvirtinančius, kiek ir kam išleidote (kaupkite prekės pirkimo kvitus).
  • Įdarbintiems asmenims nuo kiekvieno atlyginimo yra nuskaičiuojami pelno bei socialinio draudimo mokesčiai.
  • Šalyje gali būti teikiamos įvairių rūšių pašalpos – vaiko pašalpa, mokesčių kreditas, pašalpa mažas pajamas gaunantiems asmenims, būsto ir konsulinio mokesčio pašalpa, vienkartinė pašalpa gimus vaikui, motinystės pašalpa, slaugytojo pašalpa, darbo ir paramos pašalpa, invalidumo pašalpa, valstybinė pensija, laidotuvių išmoka, vienkartinio našlio ar našlės pensija, našlio ar našlės pašalpa, universalus kreditas, tačiau tai, kokias pašalpas  ar išmokas gaus konkretus asmuo, priklauso nuo konkrečių aplinkybių.

Na, o baigiant belieka tik pridurti, jog šiame straipsnyje buvo paminėti tik pagrindiniai akcentai, todėl, jei ruošiatės važiuoti dirbti ir gyventi į šią šalį, nepraleiskite progos šia tema pasikonsultuoti su specialistais.

 

Anglų kalbos kursai internetu

Susiję straipsniai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *