Kaip airiai trilapį dobilą skandino… Šv. Patriko diena

2016- 17- 03
Raminta Anglu24.lt

green-48115_1280

Kovo 17-oji Airijoje – diena, kai tautiečiai nors vienai dienai gali pamiršti griežtus Gavėnios apribojimus ir iš širdies pasilepinti gardumynais, nuo kurių reikia kuo atokiau laikytis visiems katalikams. Būtent šią dieną po visą pasaulį išsibarstę airiai mini šventojo Patriko šventę.

Airijos globėju tituluojamas šventasis Patrikas gyveno 5-ajame amžiuje. Jaunystėje Šv. Patrikas buvo vergas, o vėliau pabėgo į Prancūziją ir tapo kunigu. Buvęs pagonis laikui bėgant išpažino Dievą ir grįžęs į gimtąją Airiją daugumą tautiečių atvertė į krikščionybę. Dabar Airijoje beveik 90 procentų žmonių yra krikščionys.

Kovo 17-ąją – Šv. Patriko mirties dieną – pirmiausiai airiai su šeimomis keliauja į bažnyčią, o po to pradeda triukšmingą fiestą, kuri trunka beveik tris dienas. Miestų ir miestelių gatvėse šurmuliuoja spalvingi „žaliųjų“ paradai. Beje, Šv. Patriko diena tapo populiari ne tik Airijoje, bet ir visame pasaulyje. Ypač šią šventę pamėgo amerikiečiai, o Montserate – mažoje Karibų jūros saloje šį šventė tapo nacionaline ir minima nuo XVIII amžiaus.

Tačiau niekas dar nesugebėjo perspjauti airių ir jų šventimo tradicijų. Net ir pačiame mažiausiame Airijos miestelyje pražygiuoja spalvingas žmonių paradas. Vėliau airiai renkasi į barus ir pakelia populiariausio šioje šalyje gėrimo – „Guinness“ alaus. Tačiau vienas iš įdomesnių faktų byloja, kad airiai vakarą baigia su gero viskio taure.

Dar viena tradicija – Šv. Patiko šventės atributu laikomo trilapio dobilo skandinimas. „Eime nuskandinti trilapio dobilo“ – šis posakis skamba geriant paskutinį to vakaro gėrimą. Airiai išsisega trilapį dobilą iš savo švarko atlapo ir įdeda jį į taurę. Pasakę tostą, išgėrę iki dugno, dobilo lapelį meta per kairį petį. Manoma, kad tai atneša laimę.

Tiesa, pavasario pasitikimo bei patriotizmo šlovinimo šventėje airiai ne tik geria… Šią dieną airiai šlovina ir nacionalines sporto šakas – futbolą ir hurlingą (airių žaidimas, panašus į žolės riedulį). Žmonės susirenka į stadionus ir stebi įnirtingas sportininkų kovas, kurios būna transliuojamos ir per televiziją.

Svarbiausia Šv. Patriko šventės dalis – pajusti airišką dvasią savo širdyje. Kiti neišvengiami atributai – šokiai, dainos, skanus gėrimas ir gera kompanija!

Štai tokia smagi Šv. Patriko šventė. Gal teko dalyvauti ir pasidalinkite įspūdžiais? :)

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *