Anglai, bėkit paskui sūrį!

visi paskui sūrį

Visi paskui sūrį!

Glosteršyro grafystę, esančią pietvakarių Anglijoje, galime vadinti Jungtinės Karalystės chuligane. Čia vykstančios sūrio ridenimo varžybos išsiskiria savo patrakimu ir įžūlumu. 2009 metais oficialiai uždraustos, jos ir toliau kviečia visus rinktis ant Kuperio kalvos ir… žemyn galva vytis sūrį!

Šis renginys, anglų kalba vadinamas Cheese Rolling at Cooper’s Hill, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1826 metai. O pati sūrio ridenimo tradicija, spėjama, siekia dar pagonybės laikus. Tada derliaus nuėmimą anglai švęsdavo triukšmingai – kaip kad dabar švenčia savaitgalius :) Nežinia, kas sūrį varžyboms gamino anksčiau, bet jau 24 metus tai daro vietinė ūkininkė Diana Smart. Ir tik sunkiais Antro pasaulinio karo ir pokario metais jį buvo pakeitęs medinis ritinys su sūrio gabalėliu viduryje. Vėliau sūris grįžo į starto pozicijas.

Kaip gi vyksta šios varžybos? Šventės dalyviai susirenka ant Kuperio kalvos. Norintys gaudyti sūrį, sustoja į atskirą būrelį. Tada gardus, apvalus ir kelis kilogramus sveriantis Glosteršyro sūris paleidžiamas nuo kalvos viršūnės. O visi varžybų dalyviai bėga paskui jį. Tiesa, po minutės kitos jie jau ritasi kūliais. Kalva labai stati, o sūris įsibėgėja net iki 112 km/h per valandą, tad bėgant pasiekti finišą – misija neįmanoma.

Gardus sūris

Gardusis ir greitasis sūris.

Sūrio ridenimo varžybos šmaikščiai ir trumpai reziumuojamos vienu sakiniu: „Anglai vejasi sūrį žemyn kalva ir parkritę ridenasi 200 jardų iki apačios, kur juos susemia paramedikai ir nugabena į ligoninę”. Iš tiesų, varžybų metu praskeltos ar net lūžusios kūno dalys – įprastas vaizdas. O kur dar skausmingi susidūrimai, ridenantis paskui greitąjį sūrį. Finišo tiesiąją retas kuris pasiekia sveikas. Visgi beprotiško laimėjimo skonis atperka visas traumas. Tas, kuris pirmas (po sūrio :)) kerta finišo liniją – tampa tikru herojumi. Ir taip iki kitų metų gegužės pabaigos – birželio pradžios.

Jūsų, skaitytojai, kaip ir manęs, ko gero, nenustebino tai, kad prieš 5 metus sūrio ridenimo varžybos buvo uždraustos. Motyvas – devynios galybės traumų, pavojus sveikatai ir gyvybei. Tačiau nuo to laiko pasikeitė tik vienas niuansas – jų organizavimas nebėra oficialus. Nuo 2009-ųjų vietiniai gyventojai patys rengia šią šventę. Ir nepasakysi, kad jiems prastai sektųsi. Pastaraisiais metais varžybos pritraukė daugiau kaip 15 000 smalsuolių iš viso pasaulio!

Ir pabaigai – siūlau pažiūrėti šį smagiai skausmingą vaizdo įrašą. Eh, šiems patrakusiems vyrukams tikrai netrūksta drąsos :)

P. S. Registruokitės http://anglu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Britaniją gaukite dar karštą!

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *