Sumuštinis „sandwich“ švenčia 253-jį gimtadienį!

2015- 29- 11
Raminta Anglu24.lt

 

sandwitch

Kad ir dėl kokio tikslo atvykote į Dž. Britaniją – dirbti, studijuoti, pažinti šalį ar tiesiog norėjote trumpam pakeisti aplinką, maistas bus vienas iš tų dalykų, kurio išvengti tikrai nepavyks – teks apgalvoti, ką rinktis pusryčiams, pietums ar vakarienei, užkandžiams. Tačiau svarbu tai, kad maisto tema Dž. Britanijoje yra neatsiejama nuo įdomių faktų, su kuriais ir siūlome susipažinti.

Sumuštinio atradėjas – britas

Šiandien milijonai žmonių visame pasaulyje neįsivaizduoja savo pusryčių be sumuštinio: su jautiena, kiauliena, paukštiena, daržovėmis, sūriu, padažu – pačių įvairiausių. Maža to, tai puikus pasirinkimas, kuomet norisi greitai užkąsti ar pavaišinti netikėtai užsukusius svečius. Tačiau, ar žinote, kas yra šio ypač populiaraus, daug variacijų turinčio pasirinkimo atradėjas? Pasirodo, populiarieji sumuštiniai išrasti D. Britanijoje – juos išrado grafas Sandvičas (iš anglų kalbos – sumuštinis). O atradimas gimė visai netikėtai – vieną vakarą grafas taip intensyviai žaidė kortomis, kad nenorėdamas atsitraukti nuo žaidimo, tačiau norėdamas tuo pat metu ir užkąsti,  patogumo dėlei, gabaliuką keptos jautienos  įdėjo tarp dviejų duonos riekių. Tokio patogaus varianto pro akis nepraleido ir kiti lošimo namuose buvę asmenys, tad ėmė užsisakinėti tą patį, sakydami, kad ir jie pageidauja Sandvičo  – keptos jautienos  gabaliuko tarp dviejų duonos riekių. Na, o 2012 metais šis garsus užkandis jau šventė 250-ąjį gimtadienį. Šventė  švenčiama to paties pavadinimo Anglijos miestelyje.

Apie gėrimus

Daugiau nei 180  milijonų – tiek puodelių arbatos yra išgeriama kiekvieną dieną šioje šalyje.
Kavai su pienu įvardinti britai turi neįprastą pavadinimą – ją vadina tiesiog balta kava.
Earl Grey, English Breakfast, Lapsang Souchang – arbatžolių rūšys, iš kurių yra ruošiama angliška arbata.

O kaip dėl mėsos?..

Sunday roast – tai ypač paplitusi sekmadienio kepsnio tradicija, kuomet vykstama pas šeimos narius ar draugus valgyti karšto patiekalo – keptos mėsos (gali būti kiauliena, aviena ar jautiena), patiektos su padažu, keptomis bulvėmis ir daržovėmis.

Ypač populiaru valgyti dešreles tešloje (toad in the hole) ir mėsos bei daržovių pyragą (cornish pasty).

Sumuštiniai bei dešrelės –  vieni svarbiausių greito maisto komponentų, o Dž. Britanija – viena pirmųjų sąraše pagal suvartoto greito maisto kiekį.

Gal reikėtų pradėti taupyti?

Maisto produktų išmetimas – rimta problema daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių, tuo tarpu, Dž. Britanija atrodo taip pat yra ne išimtis: statistinė britų šeima per savaitę išmeta tiek maisto, kad iš jo būtų galima paruošti maždaug 5-6 porcijas.

Tarp išmestų maisto produktų pirmauja duonos bei pieno  gaminiai.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *