Smagios priežastys, kodėl verta gyventi Didžiojoje Britanijoje

smagu

Gyventi Britanijoje tikrai smagu!

Britai sako: „Jei gimei Didžiojoje Britanijoje – gyvenimo loterijoje laimėjai pirmą vietą“ („If you’re born in Great Britain you’ve won first prize in the lottery of life“). Ir neveltui. Įstabi architektūra, žmogaus veik nepaliesta gamta (prisiminkite gražiuosius paplūdimius) bei paveiksliukų dailumo miesteliai – štai kodėl Britaniją įsimyli tiek vietiniai, tiek atvykėliai. Bet tai – toli gražu ne viskas! Jūsų dėmesiui – smagios priežastys, kodėl taip vilioja gyvenimas Britanijoje.

1. Čia pat gyvena Karališka šeima. Iš įvairių pasaulio kampelių aidi susižavėjimo atodūsiai: kokia daili Kate suknelė, koks apveidus jos sūnelis Džordžas, o jau karalienės Elžbietos elegancija – nuo skrybėlės iki pirštų galiukų! O jūs gyvenate sau kaimynystėje (na, beveik kaimynystėje) su vadinamąja „The Royal Family“. Tegul visi pavydi 8-)

karaliska seima

Karališka šeima.

2. Pubs. Net ir tie, kurie dar „neperkando“ anglų kalbos, žino, ką reiškia šis žodis ir kokį smagumą jis žada. Linksmybių vietos vardas – „Pub“ – kilo nuo žodžio „Public house“, reiškiančio viešuosius namus. Ne, ne viešnamį, tad mergaičių su prisegamomis kojinėmis (ir tik jomis) čia nerasite. Pub‘as – tai ideali vieta paūžti su draugais tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis.  Tik neįsisukite į alaus plempimo ratą, kuris tęsiasi nuo pirmadienio iki pirmadienio. Nebent taip norite praleisti savo atostogas :)

pubas mančesteryje

Spalvingas pub’as Mančesteryje.

3. Medaus spalvos namukai. Visą Britaniją puošia ramus ir vaizdingas kaimelių kraštovaizdis. Nedideli namukai, jaukios grįstos gatvelės ir senovinės bažnyčios sukuria įspūdį, jog nukeliavai laiku atgal. O pačiame dailiausiame Britanijos kaimelyje Bibury verta apsilankyti kiekvienam britui ar naujakuriui. Ypač tada, kai pritrūksta tylos ir tingaus poilsio, pvz., po ilgų linksmybių pub‘e.

Bibury

Bibury kaimelis.

4. Britiškas humoras. Pakelkite rankas, kas nematėte „Pono Byno“? O „karalienės Elžbietos“ šuolio su parašiutu per Londono olimpinių žaidynių atidarymą? Jei praleidote šiuos „perliukus“, jau turite ką veikti nūdienos vakarą. Britai moka pasijuokti patys iš savęs ir tai labai sveika. Tokiu budu, nutikus nerimtai bėdai (sudaužius puodelį, pametus mylimą papuošalą ir pan.), nepuolama į ašaras. Su laiku to išmoksta ir naujakuriai.

Ponas Bynas linksminasi :)

Ponas Bynas linksminasi.

5. Jokių neplanuotų gandrų. Britanijoje kontracepcija yra 100% free. Stengiamasi, jog tiek šalies piliečiai, tiek nauji gyventojai į pasaulį paleistų suplanuotus vaikučius. Tai ypač aktualu naujakuriams, kurie pradžioje ir taip turi daug išlaidų. Iki tol, kol tvirtai įsikuri šalyje, verčiau sukti galvą tik dėl savęs. Tad geriau, jog ryšulėlis nuo gandrų palauktų.

ramu

Ramu, kai gandrai aplanko laiku.

6. Arbatos pertraukėlė. Darbo dienos pabaiga visuomet būna sunkiausia. Tam, kad neprarastų ūpo, britai turi „penktos valandos“  (anglų kalba „five-o’clock“) arbatos pertraukėlę. Tuo metu skelbiamas visuotinis poilsis – darbuotojai geria arbatą. Nė vienas vadovas nedrįstų to uždrausti.

arbata

Gardžios arbatos pertraukėlė.

7. Laiškai Kalėdų seneliui. Juos rašėme vaikystėje, po to užaugome ir atsisakėme galimybės taip pasvajoti. O štai kas šeštas suaugęs britas vis dar siunčia dovanų prašymus Seniui Šalčiui! Gyvenimas Britanijoje leidžia pabūti vaiku, netgi tada, kai jau turi savo šeimą. Kokio amžiaus bebūtumėte, čia galite patikėti pasakomis.

kaledu senelis

Kalėdų senelis – jūsų paslaugoms ir norams.

Šios priežastys – tai smagūs pastebėjimai, įrodantys, jog gyvenimas Britanijoje džiugins ne vien piniginę, bet ir širdį. Juk gera, kai tave supa nuostabi architektūra, linksmos pramogos ir, rodos, nematomas, bet jaučiamas rūpestis. Vien dėl to norisi šypsotis rytą vakarą :)

Anglų kalbos kursai

2 Komentarai. Palikti komentarą

Su draugu zvengem nes jis yra anglas ir mes abu neesam girdeja kad visi puola arbatos gert būtent 5 val. Lol nu ir nesąmones . O per olimpines žaidynes ten ne karaliene šoko o aktore apsimetuse ja!

Atsakyti
Rūta Anglu24
2014/10/20 11:55

Lea,

na, jei darbas baigiasi 5 pm, tada arbatos pertraukėlės ir nebūna. O kas dėl karalienės šuolio: ko gero, neatkreipėte dėmesio, kad „karalienės Elžbietos“ šuolis parašytas kabutėse :)

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *