Šiurpą keliantys britų siaubo filmai

horror_movie

Britai garsėja ne tik humoru, verčiančiu iš kojų, ir subtiliu sąmoju, bet ir išties kraują stingdančių siaubo filmų scenarijais.

„Praėjus 28 dienoms“ (2002) / „28 Days Later“

Aprašymas: Filme pasakojama kaip greitai plintantis virusas paverčia žmones žiauriais ir bepročiais. Filmo herojus atsibunda iš komos būsenos apleistoje Londono intensyvios slaugos ligoninėje. Nesuprasdamas kas dedasi aplink, jis klajoja koridoriais ieškodamas kitų ir pagaliau patenka į gatves, kur šaukiasi pagalbos, tačiau gatvės tarsi iššluotos. Ieškodamas prieglobsčio jis nuklysta į bažnyčią, kur randa krūvą ant grindų sukritusių lavonų.

„Nusileidimas“ (2005) / „The Descent“

Aprašymas: kino žiūrovų ir kino kritikų palankiai sutiktas siaubo filmas apie grupę draugų, kurie leidžiasi į ekspediciją po požemius, kad ištirtų urvus, tačiau netikėtai suvokia, kad jie yra ne vieni.

„Rojaus ežeras“ (2008) / „Eden Lake“

Aprašymas: Džeinė ir jos vaikinas dviese ištrūksta romantiškam savaitgaliui į nuošalią trobelę miškuose. Tačiau jų planus sugriauna paauglių gauja, kuri paverčia tą savaitgalį tikru košmaru.

„Trikampis“ (2009) / „Triangle“

Aprašymas: Džesė yra vieniša motina, kurios sūnus Tomis serga autizmu. Įkalbėta Grego ji sutinka plaukti su juo ir jo draugais pažvejoti. Kelionės metu laivas patenka į keistą elektromagnetinę audrą, nuo kurios jie mėgina išsigelbėti įlipdami į pro šalį plaukiantį lainerį. Tačiau patekę į laivą, supranta, jog jis tuščias. Netrukus čia ima dėtis keisti dalykai, grupelę kažkas nuolat seka. Kritikų šis filmas buvo įvertintas gana gerai.

„Baimė“ (2009) / „Dread“

Aprašymas: grupelė jaunuolių sugalvoja sukurti dokumentinį filmą apie žmonių baimes. Jie kviečiasi žmones, kurie duoda interviu. Projekto sumanytojas – Kuaidas – širdyje nešiojasi savo seniai išžudytos šeimos skausmo kartėlį. Neilgai trukus, jis pernelyg įsijaučia į šį projektą ir ima jį interpretuoti savaip. Prasideda nesutarimai, konfliktai, galų gale – žiaurūs kankinimai ir mirtys.

„Prabudimas“ (2011) / „The Awakening“

Aprašymas: 1921 m. Anglija priblokšta pirmojo pasaulinio karo netekčių ir sielvarto. Tyrinėtoja Florencija Kathart aplanko pensioną, kad paaiškintų, kodėl ten vaidenasi vaikas. Viskas atsiskleidžia, kai „prarastieji“ pabunda.

„Po tavo oda“ (2013) / „Under The Skin“

Aprašymas: ateivis iš šalies atrodo kaip patraukli moteris, tačiau taip tik atrodo, nes iš tiesų jos viduje slypi nežemiška būtybė. Jos tikslas rinkti išteklius, o tie ištekliai yra žmonės. Laikui bėganti pasikeičia jos nuomonė apie žmones.

„Miškas“ (2015) / „The Hallow“

Aprašymas: tamsiosios dievybės, išvarytos žmonių, tampa miško dvasiomis ir slepiasi Airijos miškuose, tačiau nepamiršta kadaise padarytų susitarimų. Jauna šeima, atvykusi iš Londono, kerta draudžiamo miško ribą ir taip išleidžia pirmykštę tamsą į laisvę.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *