Santūrieji anglai: kaip su jais bendrauti ir neprašauti pro šalį

2014- 01- 07
a24blogadmin

anglai

XX amžiuje prasidėjusi globalizacija, skatinanti intensyvų judėjimą per šalis ir žemynus, neaplenkė ir Lietuvos. Šiandien dažnas lietuvis save tapatina ne su sėsliu sodiečiu (ar miestiečiu), o su globalia asmenybe. Mes mokomės atvira širdimi keliauti į svečias šalis ir priimti jų kultūrą.Žinoma, norint priimti, pirmiausiai reikia pažinti kitus (ir kitokius) žmones.

Esminiai kultūriniai skirtumai prasideda nuo šeimos, joje esančių auklėjimo bei bendravimo ypatumų. Šį kartą papasakosime Jums apie tradicinę anglų šeimą, tėvų ir vaikų santykius joje. Tikime, kad šis įrašas padės rasti naujų bičiulių anglų bei šauniai su jais bendrauti.

Pirmiausia, neturėtumėte stebėtis dėl itin didelio anglų noro padėti. Nuo pat mažens jie mokomi, kad pagalba kitam – kasdienybė, o ne išskirtinai altruistinė veikla. Užsukę pietų pas bičiulius anglus ir pasiguodę, kaip vargina kelionė viešuoju transportu, namo neabejotinai būsite parvežtas šeimos automobiliu.

Anglų šeimose bendravimas tarp tėvų ir vaikų yra santūresnis, net gi šaltesnis nei mūsų tautiečių. Žinoma, lietuviams, mėgstantiems lepinti atžalas, tai gali atrodyti keistai, bet anglai turi savo nuomonę. Jų teigimu, nedera su vaiku būti per daug lipšniu, nes tuomet jis negebės tapti savarankišku, vis gręžiosis į mamą ir tėtį.

Dažnas lietuvis, nuvykęs į Angliją, stebisi, kad neva anglai neprižiūri savo vaikų, vesdami į lauką nesugeba jų tinkamai aprengti ir t. t. Šis pasipiktinimas kyla iš nežinojimo, kad anglai nepropaguoja atžalos auginimo „šiltnamio sąlygomis“. Mažieji anglai nuo vaikystės grūdinami fiziškai, kad ateityje nesusirgų šaltesniam vėjui papūtus. Būtent todėl net darganotą dieną galima matyti vaikus, aprengtus plonais švarkeliais ir apautus lengva avalyne. Todėl, keliaudami į gamtą su draugais anglais, nepradėkite perdėtai nerimauti, ar jų atžalos ir jie patys nesušals. Jūsų naujieji draugai, nors to ir neparodys, jausis nejaukiai dėl noro užvilkti jiems dar kelis megztinius.

Pastebėsite, jog bičiuliai anglai dažniausiai yra tvarkingi, mandagūs bei korektiški. Vėl gi tai dėl jų auklėjimo: anglų šeima savo vaiką ugdo tikru džentelmenu ar ledi. Jų namuose nematysite besaikio vaikų dūkimo ar juokingai graudžių tėvelių pastangų nutildyti mažuosius nenuoramas. Paprastume ir tvarkingume slypi tikrosios anglų vertybės. Atsipalaiduokite ir nesistebėkite dėl jų santūrumo. Kartais ir mums, lietuviams, reikėtų į gyvenimą pažvelgti per ramesnės kasdienybės prizmę.

Susiję straipsniai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *