Raudonosios telefono būdelės: nuo policijos biuro iki baro durų

2014- 01- 08
Raminta Anglu24.lt

raudonosios būdelės

Raudonosios telefono būdelės – tai vienas pagrindinių Didžiosios Britanijos simbolių. Jos kaip tradicijos perteikėjos rikiuojasi šalia raudonų dviaukščių autobusų ir pašto dėžučių. Atrodo, jog britai iš tiesų myli šią spalvą. Tiesa, telefono būdeliu pirmtakės buvo mėlynos. Jomis naudodavosi policininkai – telefonu susisiekdavo su stoties viršininku. Būta ir ypač didelių būdelių: čia tilpdavo darbo stalai, ugnies gesintuvai ir t. t. Iš tiesų, turėjo būti įdomu dirbti tokiame biure.

Prieš 84 metus, 1920-aisiais, D. Britanijoje pastatyta pirmoji vieša telefono būdelė. Ja galėjo naudotis visi norintys ir turintys monetų. Tačiau telefono budelių populiarumas išaugo tik pakeitus pirminį dizainą. Seras Giles Gilbert Scott sukūrė medinę telefono budelę ir pelnė specialios kritikų komisijos simpatijas. Pats dizaineris siūlė būdeles dažyti sidabro spalva su žaliai mėlynais intarpais. Tačiau komisija nusprendė, kad raudona spalva bus tinkamesnė, mat ji lengviausiai pastebima.

Giles Gilbert Scott būdelė

Giles Gilbert Scott sukurta telefono būdelė.

D. Britanijos simbolis pradėtas gaminti iš ketaus, dar keletą kartų keistas jo dizainas. Sukurtos telefono būdelės, kurias galima lengvai išmontuoti ir perstatyti. Kitose įrengti pašto ženklų pardavimo aparatai. Sėkmės viršūnę pasiekė telefono būdelės, sukurtos karaliaus Jurgio V sidabriniam karūnavimo jubiliejui pažymėti. 1936 metais tūkstančiai anglų gavo vieną vienintelį darbą – visur statyti raudonąsias būdeles. Dabar britų taip mylima spalva tais laikais sulaukė pasiprešinimo.Todėl kai kuriose vietovėse stūksojo pilkos būdelės. Ironiška, bet vėliau patys gyventojai paprašė jas perdažyti raudonai. O airiai savo telefono būdeles nusidažė… žaliai.

airiška būdelė

Airiai savo telefono būdeles nudažė žaliai.

XXI amžiuje, kada kone kiekvienas turime mobiliuosius telefonus, raudonosios telefono būdelės virsta istorija. Iš jų bent kartą per mėnesį paskambina vos 3 % britų. Tad D. Britanijos telekomunikacijų bendrovė „BT“ išpardavė nemažą dalį šių budelių. Tiesa, kai kurias iš jų pakeitė naujomis, bet pastarųjų dizainas – tragedija akims. Moderniosios būdelės, lyginant su tradicinėmis, atrodo lyg stikliniai karstai.

Raudonosios būdelės vis dar puošia miestų centrus ir atokesnes gyvenvietes. Barų savininkai jas įrengia kaip įėjimą į patalpą. Būdeles ypač gina D. Britanijos kaimų bendruomenės. Štai vieno Škotijos kaimo gyventojai mašinomis apsupo savo  būdelę ir neleido „BT“ darbuotojams jos išvežti! Vietinės moterėlės būdelę nuodugniai saugo ir kovoja dėl teisės ją pasilikti. Tradicijos neįveiksi ten, kur žmonės vieningi.

anglu kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *