Puikus šiandieną oras, ar ne? Angliški pasikalbėjimai

2015- 20- 05
Raminta Anglu24.lt

stonehenge-200578_1280

Pokalbiai apie orą – dar viena gana svarbi britiško identiteto dalis. Esate Jungtinėje Karalystėje ir jus kažkas užkalbino? Pašnekovo gimtinę atspėti padės ne tik specifinis kalbos akcentas, tačiau ir pokalbiai apie orą. Jei jūsų nepažįstamasis pirmiausiai ėmė teirautis orų detalių, aptarinėti jų prognozes ir dar bent valandėlę nesugebėjo atsiplėšti nuo apniukusio dangaus apibūdinimo, galite neabejoti – reikalų turite su tikrų tikriausiu britu.

Ir tai – visai ne stereotipinio požiūrio padarinys. Pokalbiai apie orą Jungtinėje Karalystėje tokie populiarūs, kad, atliktų tyrimų duomenimis, į antraplanį vaidmenį nustūmė Anglijos komandos pralaimėjimą kroatams kvalifikacinėse pasaulio futbolo taurės rungtynėse. Pasak apklausų, daugiau nei trys ketvirtadaliai vyrų nuolat šnekasi apie orą, ir… tik likęs ketvirtadalis apie futbolą. Argi tai ne tikras širdies smūgis šventai tikėjusiems futbolo galybe Anglijoje?

Kaip vieną pagrindinių priežasčių, kodėl britai nuolat čiauška apie orus, sociologai įvardija „ledlaužio“ funkciją – paprastai pokalbis apie orą esti neįpareigojantis, ne pernelyg asmeniškas, tačiau ir ne pernelyg oficialus. Idealus variantas naujai pažinčiai pradėti ir netyčiomis nuo debesų formos danguje pereiti prie asmeniškesnių temų. Ir nors pokalbio tema neatrodo pati įdomiausia pasaulyje, Britanijos orai pakankamai permainingi, jog kalbėti tikrai būtų apie ką.

Šį kartą čia pat atrasite ir pavyzdžių, kaip gi gali prasidėti paslaptingieji pokalbiai apie orus, tad sekantį kartą, vos tik išgirdę, neabejotinai būsite pasirengę!

Angliški pasikalbėjimai. Pokalbį pradedančios frazės:

Lovely day, isn’t it! – Graži diena, ar ne?

Bit nippy today. – Žvarboka šiandien.

What strange weather we’re having! – Koks keistas oras!

It doesn’t look like it’s going to stop raining today. – Neatrodo, jog šiandien ketintų sustoti liję.

Ir nors britai visgi ir mėgsta skųstis apie orą, tokios frazės, kaip apačioje, puikiai išreiškia britišką požiūrį į oro sąlygas.

Jei kas nors skundžiasi apie pernelyg didelį kiekį lietaus, galite išgirsti:

Never mind – it’s good for the garden. – Nieko tokio – naudinga sodui.

Jei kas nors skundžiasi, jog per karšta, jums gali atšauti:

At least my tomatoes will be happy. – Bent jau mano pomidorai bus laimingi.

Jei kas nors pasiskundė apie tiesiog blogus orus, galima išgirsti, tarkime, tai:

Well, I’ve heard it’s worse in the west. They’ve had terrible flooding. – Na, girdėjau, jog vakaruose prasčiau. Pas juos siaubingi potvyniai.

Jau išmokote kelias jų? Linkime sėkmės treniruojantis tikruose pokalbiuose su gimtakalbiais. Britiškoji kultūra – pilna netikėtumų, mįslių ir neatrastų kerčių. Apie „orų pokalbius“ taip pat galėtume parašyti ištisą knygą! Tačiau geriausias būdas atrasti – tai eksperimentuoti, ar ne? Tad dar kartą palinkėsime smagaus bendravimo ir linksmų pašnekesių.

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *