Populiariausios apsipirkimo vietos Londone

ss

Apsipirkimas Londone yra įdomi patirtis, nes šiame niekada nemiegančiame mieste rasite visko, ką tik norėtumėte įsigyti. Nesvarbu, ar jums patinka prabangūs prekybos centrai, ar sendaikčių turgūs, ieškote drabužių ar naujo fotoaparato – Londonas turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Oxford Street – istoriška parduotuvių sostinė

Ofxord gatvė yra pagrindinė prekybos centrų arterija, nes joje rasite apie 300 įvairiausių parduotuvių. Šioje gatvėje telpa viskas – nuo pigius rūbus siūlančio „Primark“ iki vardinių dizainerių parduotuvių. Galite apsilankyti legendiniuose Londono „Selfridges“ – tai yra viena iš pirmųjų pasaulyje universalinių parduotuvių, turinti 6 aukštus prekybos erdvės bei 11 restoranų, 2 parodų sales ir daugybę paslaugų. Įdomu tai, kad čia rasite ir didžiausią džinsų pasirinkimą – visame prekybos centre priskaičiuojama apie 11 tūkstančių džinsų, laukiančių savo pirkėjų. Žiemą uždaryta, tačiau kitais metų laikais atvira, jūsų laukia jauki terasa, įsikūrusi ant „Marriott“ viešbučio stogo. Ofxord gatvėje yra ir daugiau žinomesnių terasų (pavyzdžiui, „Selfridges“ ar „John Lewis“), tačiau „Marriott“ terasa yra mažesnė ir ne tokia populiari tarp turistų. Vis dėlto, žiemos metu Oxford gatvė taip pat traukia akį – kalėdiniai papuošimai ir gausybė lempučių sukuria šventinę nuotaiką.

Karo metu dauguma didžiųjų parduotuvių buvo sunaikintos arba smarkiai apgriautos (tarp jų ir minėtieji „Selfridges“). Parduotuvių pastatai buvo naudoti valstybių reikmėms, pavyzdžiui, vietoje slėptuvių ar radijo stočių patalpų.

Beje, įdomu tai, kad Oxford gatvė seniau vadinosi Tyburn Road (kelias) ir šį vardą buvo gavusi dėl seniau egzistavusios Tyburn upės. Tuomet ši gatvė reiškė paskutinę kelionę nusikaltėliams iš Newgate kalėjimo, kuriuos nuvesdavo iki kartuvėms skirto medžio. Dabar toje vietoje, kur buvo medis, rasite paminklinį akmenį.

Artimiausios metro stotelės – Oxford Circus, Bond Street ir Tottenham Court Road.

Regent Street autentika

Regent gatvė yra labai elegantiška ir istoriškai miestui svarbi gatvė. Čia draudžiama statyti dangoraižius, o prekybos centrų iškabos turi atitikti miesto valdžios nustatytas taisykles, kurios padeda išsaugoti senąją atmosferą. Gatvėje rasite įvairių vidutinės klasės pirkėjui prieinamų drabužių parduotuvių bei seniausias ir žinomiausias Londono parduotuves, tokias kaip „Hamleys“ (įkurta 1760-aisiais, tai yra seniausia Londono ir viena iš didžiausių pasaulyje žaislų parduotuvė, aprūpinusi žaislais ir pačios Anglijos karalienės šeimą) ar „Liberty“ (jaukios architektūros, 5 aukštų parduotuvė, kurioje rasite išskirtines, stilingas prekes ir dovanas).

Artimiausios metro stotelės – Piccadilly Circus ir Oxford Circus.

Prabangioji Bond Street

Ne, nors gatvė ir vadinasi Bond, jos pavadinimas nėra niekaip susijęs su legendiniu britų žvalgybos agentu (nebent galvosime apie vardinius kostiumus ir aksesuarus). Jeigu ieškote prabangių prekių, dizainerių butikų bei vardinių rūbų (ar tiesiog norite pasidairyti į vitrinas) – Bond gatvė jūsų laukia. Paparacai čia dažnai „sumedžioja“ įžymybes, kurias pritraukia tokie garsūs vardai kaip „Burberry“, „Louis Vuitton“, „Gucci“ ar „Tiffany & Co“. Nenuostabu, kad yra netgi angliškas terminas window shopping, reiškiantis ne ką kitą, o žiūrėjimą į vitrinose išdėliotas prekes, dažniausiai be menkiausios intencijos jas pirkti.

Artimiausios metro stotelės – Bond Street ir Piccadilly Circus.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *