Britė, iškovojusi savo vaikui mirtį

2014- 30- 10
Raminta Anglu24.lt
Charlotte

SWNS nuotrauka / Charlotte su naujagime Nancy ligoninėje 2002 metais.

Britė Charlotte Fitzmaurice tapo pirmąja motina, laimėjusia precedento neturinčią bylą Aukštajame teisme (anglų kalba High Court). Ji gavo teisę nutraukti sunkaus neįgalumo kankinamos  dukros gyvenimą.

2002 metais Charlotte’s dukra Nancy gimė akla, kenčianti nuo galvos smegenų vandenės, meningito ir kraujo užkrėtimo. Tai lėmė, jog mergaitė negalėjo kalbėti, vaikščioti, pati valgyti ir gerti. Nancy gyvybę net 12 metų palaikė „Great Ormond Street“  ligoninės medicinos darbuotojai. Šioje Londono ligoninėje ji buvo maitinama, prausiama ir girdoma vaistais per vamzdelį.

Tačiau, kai po eilinės operacijos mergaitė vaitojo didelėse kančiose, jos mama Charlotte priėmė itin sunkų sprendimą: nutraukti Nancy gyvenimą. Mergaitės mama teisme susirėmė su „Great Ormond Street“ ligoninės atstovais, kurie, kartu su mergaitės tėčiu David Wise, kovojo už Nancy teisę gyventi.

Charlotte pareiškime teismui paaiškino, kodėl jos dukra ilgiau neturėtų kentėti, ir pabrėžė tai, kad mergaitė tiesiog trokšta ramybės. Iš Aukštojo teismo teisėjos Eleanor King mergaitės mama išgirdo palankų nuosprendį. Nancy šį pasaulį paliko ligoninėje, kur ir praleido visą savo gyvenimą.

Šis teismo sprendimas yra beprecedentis: vaikui, gebančiam pačiam kvėpuoti ir mąstyti, leista nutraukti gyvybę. Didžiojoje Britanijoje eutanazija – sąmoningas smarkiai kenčiančio žmogaus gyvybės atėmimas – nėra įteisinta teisės aktuose. Esminiu sprendimo veiksniu buvo Nancy ligos, kankinusios ją diena iš dienos, ir tai, jog ji neturėjo jokių galimybių pasveikti.

Nancy mama Charlotte padarė viešą pareiškimą: Paskutinė [jos] diena buvo sunkiausia mano gyvenime. Absoliučiai šiurpinanti. Aš kasdien ilgiuosi savo gražuolės mergaitės, ir nors žinau, kad pasielgiau teisingai, niekuomet sau neatleisiu. Sprendimas nutraukti savo vaiko gyvenimą niekuomet neturėtų būti patikėtas motinai. Gydytojai turėtų turėti šią teisę.

Sunku suvokti, kas dėjosi Charlotte viduje: viena vertus, tai jos vaikas, jos kūnas ir kraujas. Bet kita vertus – mergaitė kentėjo taip, kad net aršiausiam priešui nelinkėtumei. Visgi Charlotte priėmė tokį sprendimą – leisti savo dukrai išeiti. Neteisiu šios mamos. O ir tau, skaitytojau, pasiūlysiu atsakingai pamąstyti, ką darytumei, eidamas Charlotte’s gyvenimo keliu.

Šaltinis: http://www.anglija.today/

Anglų kalbos kursai

3 Komentarai. Palikti komentarą

labai uzjauciu sia mama. manau pasielgciau taip pat. man uzteko slaugyt savo sergancia seseri. buvo sunku but salia, matyt kaip ji kankinasi ir svarbiausia zinot kad niekuo jai negali padet. tai baisu.

Atsakyti
Egle sediene
2014/11/01 15:55

Pasielgciau lygiai taip pat. Isivaizduoju kaip tai sunku.. Kaip sunku visa likusi gyvenima mamai gyventi. Bet manau tai tik isgelbejo mergaite.

Atsakyti
vika kas
2014/11/02 02:30

stiprybes mamytei. sirdi plesanti istorija.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *