Nacionalinė šventinė diena paskutinį rugpjūčio pirmadienį

notting-hill-carnival

Nacionalinė šventinė diena – August Bank Holiday – Jungtinėje Karalystėje rugpjūčio mėnesį yra švenčiama paskutinį rugpjūčio pirmadienį, tačiau pasitaiko išimčių, pavyzdžiui, Škotijoje ši šventinė diena minima pirmą rugpjūčio pirmadienį.

Šventės ištakos

Ši šventė visoje Jungtinėje Karalystėje ilgą laiką buvo švenčiama pirmą rugpjūčio pirmadienį, tačiau 1971 metais, praėjus penkerių metų bandomajam laikotarpiui, šios šventinės dienos minėjimas visam laikui buvo perkeltas į paskutinį rugpjūčio pirmadienį visoje Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje. Ši nacionalinė šventinė diena imta švęsti nuo 1871-ųjų dėl anglams itin būdingų priežasčių – poreikio suteikti bankininkams laisvą dieną, kad jie galėtų dalyvauti kriketo rungtynėse. Vis dėlto, šiandien ši nacionalinė šventė turi daug platesnę reikšmę. Laisvas paskutinis rugpjūčio pirmadienis suteikia darbuotojams galimybę mėgautis ilguoju trijų dienų savaitgaliu prieš pasibaigiant vasaros atostogoms.

Proga pakeliauti

Minėdami rugpjūčio nacionalinę šventę, daugelis Jungtinės Karalystės gyventojų įsiruošia į keliones po šalį, be to, jie keliauja po Airiją arba skrenda į Europos šalis. Dėl šių priežasčių Jungtinėje Karalystėje šiuo laikotarpiu dažnai susidaro eismo spūsčių. Mėgstantieji vietines keliones, vyksta į parkus, paplūdimius ir gamtos rezervatus. Daugelis parduotuvių dirba per nacionalinę rugpjūčio šventinę dieną, tačiau jų darbo valandos yra trumpesnės. Viešasis transportas šią dieną taip pat veikia, tačiau pagal sekmadienio tvarkaraštį. Keliaujantiesiems po Angliją nacionalinę rugpjūčio šventinę dieną, siūloma:

Sudalyvauti Noting Hilo karnavale Londone. Tai yra didžiausias gatvės festivalis visoje Europoje, kasmet pritraukiantis nuo vieno iki dviejų milijonų dalyvių, ir tai yra antrasis pagal dydį gatvės karnavalas visoje planetoje. Šį karnavalą pirmą kartą 1964 metais ėmė organizuoti Londono Karibų šalių bendruomenė, siekdama šventiškai paminėti Karibų šalių kultūrą, todėl šventės metu Karibų šalių atspalvis jaučiamas iki šiol.

Jei mėgstate žaisti strateginius „proto žaidimus“, galbūt norėsite sudalyvauti Londone organizuojamoje „Strateginių sporto žaidimų olimpiadoje“, kur galėsite varžytis su kitais protais dėl aukso, sidabro ir bronzos medalių dalyvaudami daugiau nei 60-ies stalo žaidimų turnyruose.

cliffords-tower-york-england

Aplankykite istorinį Jorko miestą, esantį šiaurės rytų Anglijoje. Tai miestas, kuris buvo įkurtas romėnų laikais, o senovinės miestą juosiančios sienos vis dar tebestovi. Iš tiesų, galima stovėti ant šių sienų ir netgi jomis vaikščioti grožintis tyvuliuojančia vaizdinga „Ouse“ upe. Be to, verta apsilankyti viduramžių gotikos katedroje, garsėjančioje neįkainojamais vitražais ir vis dar eksploatuojamais varpinės bokštais.

Nuvykite į Edinburgą, kur švenčiamas „Rugpjūčio festivalis“. Svarbiausias renginys čia yra Edinburgo tarptautinis festivalis, kuris organizuojamas nuo 1947-ųjų. Čia galima išvysti muzikinių, šokio ir dramos spektaklių pasirodymų iš viso pasaulio. Nuo 2004-ųjų Edinburgas meno festivalis suteikia galimybę apsilankyti dešimtyje meno galerijų visame Edinburge, nes čia organizuojamos specialios eksponatų peržiūros ir ekskursijos. Be to, verta paminėti, kad vyksta Edinburgo tarptautinis knygų festivalis ir muzikos festivalis „Royal Edinburgh Military Tattoo“ Edinburgo pilyje.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *