Mokytojų diena: originalios staigmenų ir dovanų idėjos

2014- 01- 10
Raminta Anglu24.lt
mokytoju dienai 1

Tik dėka gerų mokytojų mokslo vaisiai būna saldūs.

„Viena diena su puikiu mokytoju geriau nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi“ – taip teigia japonų patarlė. Tad įsivaizduokite, ką šaunus mokytojas gali nuveikti per visus 12 metų! Žinoma, šiam darbui reikia labai daug atsakomybės bei kantrybės. Paikai šneka tie, kurie pavydi neva lengvos profesijos. Girdi, trumpa darbo diena ir ilgos atostogos – kiekvieno svajonė! O ar kiekvienas norėtų būti atsakingu už šimtų vaikų išsilavinimą ir tuo pačiu – likimus?

Siekiant atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą, 1966 m. spalio 5 d. pirmą kartą paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Nuo 1994 m. ji švenčiama kasmet.Šią dieną pagerbiami visi mokytojai – žmonės, lydintys mus nuo vaikystės iki brandos. Už šią iniciatyvą galime dėkoti UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijai. UNESCO Tarpvyriausybinė konferencija pirmoji pripažino lemiamą mokytojų vaidmenį švietimui, asmenybės formavimui ir visuomenės raidai.

Minint mokytojų dieną, keliami ne vien pedagogams, bet ir mokiniams aktualūs klausimai. Kalbama apie mokykloje kylančias problemas – rūkymo, narkomanijos bei smurtavimo.  Be to, siekiama spręsti žemų mokytojų atlyginimų klausimą. Tai – oficialioji minėjimo dalis, tenkanti visoms tarptautinėms šventėms.  Vienose mokyklose ji „pamirštama“, o kitose gauna netgi didžiausią svarbą. Visgi reikėtų išlaikyti balansą: aptarti bėdas, bet nepamiršti ir atšvęsti. Siūlau keletą originalių idėjų, kaip jūsų atžalos gali nustebinti mokytojus:

Frazės, kurias sako mokytojai. „Puikiai atlikta“, „Šaunuolis“, „Puiku, 10!“ ir panašias žinutes vaikai anglų ar lietuvių kalba užrašo ant lentos ir spalvotų lapelių. Juos priklijuoja ant klasės durų bei mokytojo stalo.

Rudeniška klasės puošyba. Pačių sukomponuota gėlių puokštė – paprasta, bet itin miela dovana mokytojui.  Ja galima papuošti mokytojo stalą, o kitomis rudens gėrybėmis – gardžiais obuoliais bei spalvingais medžių lapais – dabinti kad ir visą klasę.

Sveikinimas ant puodelio. Rudenį ypač gardu ir jauku gardžiuotis šilta arbata. Tad puiki dovana kiekvienam mokytojui – puodelis su sveikinimu, komplimentu ir pan. Tarkime, užrašas ant puodelio „Mokytojo ❤ pati geriausia“  praskaidrins kiekvieną jo rytą.

Gardėsiai. Paruoškite saldėsių, kuria gardžiuosis tiek mokytojas, tiek klasės draugai. Smaguriaukite ir švęskite kartu.

Pateikiu paprastą receptą: Migdolai šokolade (30 vnt.)

Sudedamosios dalys:

200 g migdolų;

200 g tamsaus šokolado;

3 valgomieji šaukštai cukraus miltelių;

Mažos popieriaus formelės.

Nulupkite migdolų odelę ir supjaustykite juos juostelėmis. Sumaišykite migdolų juosteles su cukraus milteliais ir paskleiskite mišinį ant skardos su kepimo popieriumi. Paskrudinkite migdolus 200° karštyje, kol jie pasidarys rusvos-aukso spalvos. Ištirpdykite šokoladą karštame vandenyje įstatytame inde arba mikrobangų krosnelėje (nustatykite žemą galingumą). Įmaišykite skrudintus migdolus. Paskirstykite mišinį mažomis porcijomis į popieriaus formeles. Palikite sustingti.

Siūlau pasveikinti ne tik mokytojus anglus, bet ir lietuviškų mokyklėlių pedagogus. Dažnai jie turi tik vieną dieną per savaitę, kad mažiesiems Britanijos lietuviams padėtų nepamiršti savo šaknų ir gimtosios kalbos. Ir, tikiu, labai stengiasi :)

Anglų kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *