Mokesčių pasikeitimai Britanijoje

2015- 04- 01
Raminta Anglu24.lt
Svarai

Svarai

Mokesčių pasikeitimai Britanijoje – opi tema. Paskutinis Britanijos vyriausybės biudžeto svarstymas apima keletą pakeitimų, kurie gali turėti įtakos jūsų piniginei.

● Neapmokestinamas metinių pajamų minimumas nuo 2015 m. balandžio didės nuo 10 000 iki 10 600 svarų.

● Mokantiems 40 proc. pajamų mokestį irgi didės šiuo mokesčiu apmokestinamų metinių pajamų „lubos“ nuo 41 865 iki 42 385 svarų. Taigi, 40 proc. pajamų mokestį mokėtų asmenys, per metus uždirbantys ne mažiau kaip 42 385 svarus).

● Mažai uždirbančios šeimos, gaunančios pašalpas, sulaukė ne tokių džiaugsmingų žinių. Šalies vyriausybė socialinės gerovės sąskaita siekia sutaupyti mažiausiai 1 milijardą svarų, todėl įvairių pašalpų, skirtų mažas pajamas gaunantiems asmenims, augimas bus „įšaldytas“ mažiausiai dviems metams.

● Vairuotojai gali kiek lengviau atsikvėpti, nes degalų akcizas (anglų kalba fuel duty) lieka „įšaldytas“ dar vienieriems metams.

● Taip pat panaikintas žyminis mokestis (anglų kalba stamp duty) nekilnojamo turto, kurio vertė iki 125 000 svarų, pardavimui.

● Šeimoms, turinčioms vaikų, kasmetinės vasaros atostogos kainuos pigiau. Nuo 2015 m. gegužės bus panaikintas oro keleivių mokestis (anglų kalba air passenger tax) jaunesniems nei 12 metų vaikams.

● Nuo 2015 metų balandžio darbdaviai galės nebemokėti socialinio draudimo (anglų kalba national insurance) įmokų už jaunesnius nei 21 metų profesijos besimokančius pameistrius (anglų kalba apprenticeships).

● Vyriausybė papildomai skyrė 3 milijonus svarų kovai su darbdaviais, mokantiems mažesnį nei minimalų atlyginimą.

● Nuo 2015 metų balandžio didės socialinių darbuotojų (anglų kalba carer), prižiūrinčių kitus asmenis 35 ir daugiau valandų per savaitę, pašalpos (anglų kalba carer‘s allowance) dydis. Žmonėms, gaunantiems šią pašalpą, savaitinio uždarbio riba bus pakelta nuo 102 iki 110 svarų (pagal dabar galiojančią tvarką, socialiniai darbuotojai negali pretenduoti į šią pašalpą, jei jų savaitinės pajamos, atskaičius mokesčius, viršija 102 svarus).

● Nuo 2015 metų balandžio bus panaikintas 55 proc. palikimo mokestis (anglų kalba death tax), taikomas paveldint sukauptas pensijas (anglų kalba pension pot).

Tikimės, jog jums pravers informacija apie tai, kokie mokesčių pasikeitimai Britanijoje bus šiemet. Sėkmingų 2015 metų!

P. S. Registruokitės http://anglu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Angliją ir anglų kalbą gaukite dar karštą!

Informacijos šaltinis: http://www.anglija.today/

anglų kalbos kursai

6 Komentarai. Palikti komentarą

kurie gyvena is pasalpu bus liudna

Atsakyti

Kojytes rankytes turi ir dirbk tuoj Anglijoj o ne iš pašalpų gyvenk, poto visi žiūri į tuos lietuvius kaip į alkocholikus bomžus, visada nedarbingi, vagiai.

Atsakyti

O tai super dirbantiems kaip tik i pliusa viskas eina :)

Atsakyti

Esu gyvenu ir nesiskundziu. Turiu kojas rankas. Niekada nebuvo ir nebus lengva. Viskam reikia visko. If viskas imanoma. Nereikia cia kelti dilemu del mokesciu svyravimu. Cia tik laiko svaiatymas pletkai

Atsakyti

Niekada nesinaudojau jokiomis pasalpomis.Reikia dirbti,darba visada gausi,anksciau ar veliau ir ramiai gyventi.

Atsakyti

Sis teiginys nera visiskai teisingas – “Mokantiems 40 proc. pajamų mokestį irgi didės šiuo mokesčiu apmokestinamų metinių pajamų „lubos“ nuo 41 865 iki 42 385 svarų. Taigi, 40 proc. pajamų mokestį mokėtų asmenys, per metus uždirbantys ne mažiau kaip 42 385 svarus).“
Metiniu pajamu apmokestinamu 20 % lubos yra 31865 o ne 41865 kaip teigiama straipsnyje. Jei jusu pajamos virsija 31865 tada tai kas yra “virs lubu“ apmokestinama 40% (jokiu budu ne visos pajamos!)
Ir dar – kadangi 41865 yra klaidinga, tai manau kad ir 42385 taip pat neteisingai nurodyta suma. Daugiau tiketina kad pokytis yra nuo 31865 iki 32385!

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *