Lietuvių nusikaltimai Didžiojoje Britanijoje – didelė gėda doriems tautiečiams

britų policija

Didžiosios Britanijos policininkams tenka lietuvius ginti nuo… lietuvių.

Sakoma, jog šaukštas deguto sugadina medaus statinę. Taip ir nusikalsti linkę lietuviai juodina visų tautiečių vardą. Kur čia nerausi iš gėdos, kai Jungtinės Karalystės sostinėje, Londone, lietuviai sėkmingai pirmauja pagal nusikaltimų skaičių. Liūdniausia, kad aplenkiami netgi didesnių valstybių atstovai. O kai kurie nusikaltimai – sunkiai suvokiami sveiko proto žmonėms…

Priklausomai nuo to, kuo tikime ir vadovaujamės gyvenime, laikomės Dievo įsakymų ir moralės normų. Nevok ir nežudyk – galioja ir krikščioniui, ir ateistui. Deja, kai kurie mūsų tautiečiai pamiršta pamatines doro gyvenimo tiesas. Ypač nejauku, jog lietuvių nusikaltimai Didžiojoje Britanijoje – valia pasireikšti nepaaiškinamam žiaurumui. Antraip sunku suvokti, kodėl apiplėšiant žmogų reikia jį taip sužaloti, kad nelaimėlis iškeliautų į kitą pasaulį.

Senas pamokymas byloja: „Neskriausk artimo savo“. Paradoksalu, tačiau Didžiojoje Britanijoje nuo lietuvio rankos dažnai nukenčia… lietuvis. Vis tas deginantis pavydas, kad tautietis turi daugiau, gyvena geriau, valgo skaniau. Užuot išmokus anglų kalbą, susiradus geresnį darbą bei būstą, lauk traukiami kumščiai ir ginklai. Žinoma, daug lengviau atimti nei pelnyti. Didelė gėda, mat tokie tipai ne tik kenkia doriems lietuviams, bet ir iškreipia mūsų tautos paveikslą.

Lietuvių nusikaltimai Didžiojoje Britanijoje – tikra rakštis britams. Tad prasikaltę tautiečiai mielai ir maloniai siunčiami atgal į tėvynę. Mat britiški kalėjimai – it SPA salonas, lyginant su Lietuvos įkalinimo įstaigomis. Nusikaltę imigrantai įsigudrina juose išmokti anglų kalbos ir užmegzti naudingus ryšius. Vėliau, įkvėpę laisvo oro, imasi organizuoto nusikalstamumo. Britai suuodė šią suktybę ir palinkėjo nusikaltėliams laimingo kelio į gimtų namų kalėjimus.

Žinoma, tai neišsprendžia problemos, neperauklėja prasikaltusių lietuvių. Tačiau negalime pykti, kad kita valstybė neketina kurti šiltnamio sąlygų naujiems nusikaltimams. Mūsų tautiečiai – mūsų bėdos. Sakysite, jog nusispjaut į tuos, kurie nemoka dorai gyventi. Taip, nebūtina stvertis už plaukų dėl kiekvieno lietuvio, kuris vogė ar smurtavo. Tačiau visa jų nusikaltimų puokštė verčia žandus rausti iš gėdos.

Esama kelių variantų, kaip pakreipti situaciją į gerųjų lietuvių pusę: 1) Viešai kalbėti / rašyti apie tai, jog kiekviena tauta turi negarbingų piliečių. Mūsų atveju jie – tautos pakraštys, bet ne branduolys; 2) Pabrėžti daugumos lietuviu gerąsias savybes – darbštumą ir kantrumą, už kuriuos jie itin vertinami Didžiojoje Britanijoje; 3) Neužsimerkti prieš tautiečių vykdomus nusikaltimus, garsiai kalbėti, jog šie tipai nedžiugina ir mūsų pačių. Taip, nesmagu dėl jų, bet neturi būti nesmagu sakyti, jog esi kitoks: doras ir sąžiningas. Tad galvą aukštyn!

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *