Emigracija – Lietuvos išgelbėtoja nuo klaikių pasekmių

varganas vaikas

Emigracija – tai blogis? Geriau skurdas, kai dirba net vaikai?

Socialinė katastrofa – nuolat augantis nedarbas, iki horizonto nusidriekusios socialiai remtinųjų eilės, valstybės skola, kas kelias sekundes didėjanti dešimtimis tūkstančių – šis scenarijus laukė ir Lietuvos.

Tiesa tokia karti, kad ją norisi paslapčia išspjauti: jei tautiečiai nebūtų emigravę, tiek jų, tiek visos šalies gyvenimas svyruotų ant griūvančių finansų ir moralės tilto. Šie svarstymai – ne vien antipozityvo Lietuvoje balsas. Tai – realybė, kurią pripažįsta ir žymios laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėjas Audrius Rakauskas.

Audrius kitaip žinomas kaip herojus Gustavas, džiugina ir Lietuvoje gyvenančius vaikus, ir mažuosius Anglijos lietuvius. Lietuviškų išeivių mokyklų smalsuoliai TV ekrane stebi visus Gustavo nuotykius. O mintyse, tikiu, keliauja kartu su juo. Juk visos laidos – gimta ir ausiai mieliausia lietuvių kalba, nors ir anglų kalbą mažieji jau pramokę.

Gustavas po laidos filmavimo vėl tampa Audriumi Rakausku. Jis, priešingai nei Gustavo personažas, kuris nuolat pliūpsta juokais, yra rimtai nusiteikęs žmogus. Šiam šauniam vyrui nesvetimas kritiškas požiūris į aplinkinį pasaulį bei sielvartas dėl paprastų žmonių likimų. Todėl lietuvių emigracija ir ją lėmę veiksniai – tema, kuria Audrius turi griežtą, bet teisingą nuomonę.

Jaukioje sodyboje Vinciūniškėse su šeima gyvenantis Audrius, atidėjęs darbus ir nusiėmęs personažų kaukes, šnekėjosi su laidos „Tapatybė.LT” kūrėjais. Viena iš pokalbio temų – lietuvių emigracija ir lietuviškoji tapatybė. Man labai patiko jo išrėžtos mintys, kurias įsidėmėti turėtų kiekvienas tiek svetur, tiek tėvynėje gyvenantis lietuvis.

Audrius neturi asmeninės emigracijos patirties. Nūdienoje jis migruoja tik po savo animacinio herojaus pasaulį. Visgi dešimtmečius stebėjęs tautiečių situaciją ir nagrinėjęs emigracijos priežastis, Audrius negaili karčių žodžių tiems, kurie į šį reiškinį bei jo mastus žvelgia primityviai. Pasak Audriaus, tai, jog net vyresnio amžiaus žmonės išvyksta iš Lietuvos, parodo, kad šalis nesivysto ir stovi vietoje.

„Daugelis žmonių išvažiavo dėl to, kad elementariai išgyventų. Pažįstu žmones, kurie emigravo tikrai ne savo noru ir be jokio džiugesio. Išvykimas jiems buvo vienintelė išeitis. Nežinau, kam iš tų žmonių, kuriuos pažinojau, buvo didelis džiaugsmas išvykti į svetimą šalį, kurioje reikėjo prisitaikyti. Ir nelengvas kelias buvo tai padaryti ”, – teigia žinomos laidos vedėjas.

Audrius sako nepritariantis nuomonei, jog iš tėvynės išvyko vien tinginiai: „Iš Lietuvos išvyko daugybė žmonių, kurie ten dirba, uždirba pinigus, kurie galbūt net išlaiko Lietuvoje gyvenančius savo giminaičius. Jeigu nebūtų buvę realios galimybės išvykti, tai taip susiklosčius įvykiams mums būtų grėsęs didelis socialinis sprogimas ir pasekmės būtų buvusios tikrai labai liūdnos.”

Aplinkui girdimas verkšlenimas, jog emigracija – tai 100 % blogis, yra aklas kaip tik ką gimęs viščiukas. Norėtųsi, jog prieš apstumdami ir į šalį nustumdami emigrantus, žmonės pagalvotų, KODĖL jie išvyko ir KAS būtų nutikę, jei visi sustotume į darbo ieškančių/socialinių išmokų laukiančių eilę. Pasufleruosiu – tai vadinama finansiniu valstybės žlugimu.

Šaltinis: http://www.anglija.today/

anglu kalbos kursai internetu

5 Komentarai. Palikti komentarą

Emigravau 98, dziauguosi kad taip nutiko,gyvenu salyje kur rupinamasi zmonemis….o as ir toliau rupinuosi savo mama kuri gyvena Lietuvoj,nes valstybe kuriai ji atidave jegas,nesugeba pasirupinti.

Atsakyti

Valstybes atstovai netgi ir tie siuksles pila ant emigrantu bet jie niekada nesusimasto kad I Lietuva emigrantai parveza milionus pinigu is laiko tevus skaudu kai salyje nelaiko zmogumi

Atsakyti

Idomu kaip pragyvent jaunai seimai lt. Jai alga 800 lt. Uz ka isigyt busta uzaugint 2-3 vaikus kaip vien sildymas 700lt .ne nekalbu apie rubus masinas ir maista! Kokie cia dar debatai emigruot ir kuo greiciau begt is tos ubagu salies ir su savim issivesti visus gimines ! Emigravau 1997. Ir aciu dievui.

Atsakyti

Emigravau prieš 3 metus, ir labai tuo džiaugiuos, nes per tuos metus tiek daug apkeliavau pasaulio ko gyvendama Lietuvoje niekados nebučiau pamačiusi. Norėčiau pasakyti Brangi Lietuva duok tokias socialines garantijas kokias duoda Anglija ir aš ir mano vaikai tikrai grištu ir gyventu savo šalyje. Na o dabar gyvenam ten kur jaučiames saugus ir laimingi.

Atsakyti

Emigravau pries tris metus. Ir jau siuo metu ruosiuosi pirkti nama. Apie kuri ne pasvajoti nebuciau galejes savo gimtineje.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *