Lietuviai Britanijoje po Parlamento rinkimų: kas toliau?

2015- 29- 07
Raminta Anglu24.lt

big-ben-821808_1280

Nors dažnas tautietis Londone, Mančesteryje, Koventryje, Beryje ar kitoje Dž. Britanijos vietovėje skaičiuojantis jau ne pirmus metus stengiasi neatitolti nuo politinės situacijos Lietuvoje ir nepraleidžia progos pasidomėti svarbiausiomis aktualijomis, reikia akcentuoti, kad  pavasarį įvykę šios šalies Parlamento rinkimai taip pat ne ką mažiau sudomino lietuvius – juk žadamos permainos gali pakeisti ne vieno gyventojo gyvenimą. Tad ko gali laukti šiame krašte gyvenantys lietuvaičiai?

Kaip žinia, rinkimus Dž. Britanijoje laimėjo konservatoriai, kurie, iki svarbaus įvykio likus dar keliems mėnesiams, negailėjo įžvalgų apie tai, kaip keisis tam tikrų grupių, pavyzdžiui, imigrantų, gyvenimas. Tačiau bene svarbiausias dalykas yra tas, kad rinkimams pasibaigus, ne tik nenuspręsta atsakyti sumanytų planų, bet pozicijos esamais klausimais dar labiau sustiprėjo.

Taigi, ko laukti lietuvaičiams, kai valdžioje – konservatoriai? Vienas iš jų siekių – dar labiau sugriežtinti sąlygas imigrantams, gaunantiems paramą iš šios šalies biudžeto. Tik laiko klausimas, kada norėdami gauti paramą iš šios šalies biudžeto, lietuviai turės atitikti kur kas daugiau kriterijų, nei iki šiol. Nereikia būti statistikos ekspertu, kad pastebėtum, jog mūsų tautiečių, gyvenančių Dž. Britanijoje ir gaunančių paramą iš jos biudžeto, ne saujelė – solidi minia, tuo tarpu sąlygų griežtinimas gyvenimą gali pakeisti įvairiais aspektais. Bene vienas ryškiausių – vis mažiau imigrantų norės leisti laiką namuose, nes poreikis dirbti bus gerokai didesnis.

Tačiau nesunku pastebėti, kad šis esminis pokytis kitų tautų gyventojams turės ir dar vieną, ne ką mažiau svarbią reikšmę – nusprendus sumažinti paramą natūraliai sumažės ir tų, kurie nori atvykti į Dž. Britaniją, o taip pat padaugės ir išvykstančių. Reikia akcentuoti, kad toks pokytis sužais ir kaip imigrantų mažinimo priemonė. Na, o prielaidą, kad tikėtinas jos panaudojimas, yra tikrai reali – ją dar labiau sustiprina ir faktas, kad konservatorius Davidas Cameronas tikslą ženkliai sumažinti imigrantų skaičių turėjo jau prieš 5–erius metus, tačiau to padaryti jam dar nepavyko.

Pabaigai.

Atrodo, dar nesame pamiršę seno gero lietuviško posakio apie tai, kad kiekvienas esame savo laimės kalvis. Ko gero, taip yra iš tiesų, tačiau  tame kalimo procese Dž. Britanijos lietuviai neturėtų pamiršti ir jau čia pat esančių pokyčių.

 

motion_banner_anglu24

 

2 Komentarai. Palikti komentarą

Emigrantas
2015/07/29 10:55

Tai taip iseitu jog emigrantai tik pasalpas gauna ir leidzia laika namuose . Kalt tai kals kaip ir kale jei nori ka turet kala visi . Nesvarbu emigraves ar lietuvoj tik kiekvienas pasirenka kur kalt nori ….

Atsakyti

jo sedi ir gauna pasalpas. Tokiu nepazystu ,cia taip isuktas vartojimo ir gamybos ratas ,kad negali sustoti dirbti kitaip iskart i minusa sausi.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *