Keisčiausi patiekalai angliškoje virtuvėje

Stargazy_pie_prebake

Stargazy eye

Į Jus žvelgiantis pyragas

Taip, supratote teisingai. Patiekalas angliškai dar vadinamas „Stargazy eye“. Gal į Jus žvelgiančios žuvų akys, kurių galvos kyšo iš pyrago, ir nėra pats maloniausias vaizdelis, tačiau Kornišo šefai žino, ką daro. Iškeltos galvos padeda riebalams užsilaikyti šiame sardinių, kiaušinių ir bulvių pyrage.

Užtvenktas Sasekso pyragas

Vertimas, reikia pasakyti, nėra labai tikslus, tačiau ir atitikmenį tokiam patiekalui rasti sunkoka. Originaliai vadinamas „Sussex pond pudding“, šis desertas atrodo gana keistai: paruošiamas būsimas tešlos kiautas, dar prieš pašaunant kepti įdedama nepjaustyta citrina, kuri dar uždengiama sviestu ir cukrumi. Iškepus ir prapjovus, desertas tiesiog plaukia lėkštėje. Nesunku numanyti, kodėl anglai turėjo galvoje užtvankas ir panašius dalykus, kalbėdami apie šį gaminį.

Juodasis apkepas

Pavadinimas čia ir lieka tik pavadinimu. Pasaulyje, beje, šio patiekalo variacijų rasite iš tiesų įvairių, tačiau Jungtinėje Karalystėje juodasis apkepas (arba „Black pudding“) yra dešrelė,  gaminama  iš sustingusio kiaulės kraujo ir avižų. Ji gali būti valgoma „žalia“ (skonis, tiesą sakant, ne itin stebinantis gerąja prasme…) ir kepta (iš tiesų skanu). Šis kulinarijos šedevras patiekiamas kartu su pilnais tradiciniais angliškais pusryčiais. Jeigu neminėtume kraujo, kaip pagrindinės sudedamosios dalies, skonis – ganėtinai geras.

Hagis

Hagis

Hagis

Galbūt jau girdėjote apie tokį, o gal dar ne. Tik, prieš apibūdinant, reikėtų įspėti: šis virtuvės šedevras ne silpnų nervų skaitytojams. Hagis yra tradicinis škotiškas patiekalas, pagamintas iš avies širdies, plaučių ir kepenų. Jame taip pat rasite svogūnų, taukų, prieskonių, druskos ir pipirų. Tradiciškai visa ši makabriška „košė“ sukišama į avies skrandį, po to verdama keletą valandų.

O kad būtų lengviau suprasti, iš kur gi toks virtuvės kūrinys atsirado, reikėtų paminėti, kad imtas gaminti jis dar šešioliktame amžiuje, kai nemažai žmonių Škotijoje kentėjo nuo savo anglų šeimininkų sukeltų nežmoniškų sunkumų.

…Ir redakcijos žodis

Kaip ir visad, apie tradicinę anglišką virtuvę būtų galima kalbėti visą likusią metų dalį, pamirštant darbus, mokslus ir šeimas. O kur dar patiekalai, būdingi tik tam tikriems Jungtinės Karalystės regionams… Ištisa, neįveikiama galybė. Ir, vienok, britų nacionalinės gėrybės atrodo gana keistai. Tačiau galbūt kažkam atrodys keistoka pasigaminti šaltieną iš kiaulės galvos, kaip štai senais laikais darydavo mūsų protėviai (o ir dabar dar kartais kaimo gyventojai daro). Todėl linkime, ko linkėsime dar dažnai – pažinti, pažinti, ir dar kartą pažinti!

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *