Kaip švęsti Valentino dieną D. Britanijoje ir ką dovanoti?

2016- 12- 02
Raminta Anglu24.lt

love

Jau netrukus daugelio šalių gyventojai švęs Šv. Valentino dieną – dieną, kuomet ne tik dovanojamos mielos dovanėlės ar rengiamos staigmenos mylimiems  žmonėms, bet ir dieną, kuomet, atrodo,  tiesiog ore sklando patys gražiausi ir nuoširdžiausi jausmai. O kokia yra šios šventės istorija? Kaip ją švenčia britai? Ką dovanoti šia proga?

Istorija

Šv. Valentino diena yra apipinta įvairių legendų. Bene labiausiai paplitusi toji, kuri pasakoja apie tai, kad prieš daug metų gyvenęs Šv. Valentinas labai mylėjo visus vaikus ir nuolat juos pradžiugindavo ne tik saldumynais, bet ir geru žodžiu. Nepaisant savo elgesio, Šv. Valentinas negarbino senųjų romėnų dievų, tad dėl šios priežasties užsitraukė valdovų rūstybę ir buvo pasodintas į kalėjimą. Tačiau net ir šitaip pasisukus įvykiams, vaikai negalėjo pamiršti savo geradario ir lankė jį kalėjime, o per jo grotas – įduodavo savo parašytus laiškus. Pasirodo, būtent taip ir gimė tradicija keistis atvirukais tarp tų, kurie myli bei rūpinasi vieni kitais, ir minėti vieną dieną metuose šio žmogaus vardu.

Kaip švenčia britai?

Kaip šios šalies gyventojai švenčia šią romantišką šventę nedaug tesiskiria nuo to, kaip tai daro kitų šalių gyventojai. Kalbant apie britų įpročius švęsti šią dieną, galima paminėti keletą ypač įdomių faktų: prieš daug metų Šv. Valentino dienos proga dovanojamas atvirukas reikšdavo ne ką kitą, kaip… pasipiršimą. Dar vienas įdomus faktas – prieš daug metų Dž. Britanijoje nebuvo įprasta tiesiogiai įteikti dovanas gavėjui – viskas vykdavo kur kas  paslaptingiau: dovanos būdavo paliekamos ant namų slenksčio, o gerbėjas – pabėgdavo… Na, o ant slenksčio dovaną radusiai dailiosios lyties atstovei, telikdavo tik spėlioti, kas ją padovanojo…

Idėjos dovanoms

Kokia šventė be dovanų? Akivaizdu, jog tokia ypatinga proga, reikia ir ypatingų dovanų. Neretai yra sakoma, kad meilė dovanoja tik pačias geriausias emocijas ir priverčia žmogų jaustis taip, tarsi jis turėtų sparnus. Būtent dėl šios priežasties  Šv. Valentino dienos proga dovanojamos dovanos taip pat turėtų sukelti tik tokias emocijas. Nežinote, ką padovanoti antrai pusei? Puikia idėja gali tapti anglų kalbos kursai (idealios anglų kalbos žinios gali atverti dar daugiau puikių galimybių jūsų mylimajai ar mylimajam) arba kelių dienų poilsis prabangiame viešbutyje, paįvairintas SPA procedūros (šis laikotarpis taps vienu įsimintiniausių gyvenime, leis  atgauti jėgas ir įkvėps naujų planų įgyvendinimui).

a24 blog

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *