Kaip rašyti formalius, neformalius bei elektroninius laiškus anglų kalba?

laiskai

Laiškai – tai svarbi mūsų gyvenimo dalis: galimybė perduoti svarbią žinią oficialiam  asmeniui, nusiųsti linkėjimus gimtadienio proga senam draugui, o galbūt tiesiog vos per kelias sekundes nusiųsti elektroninė žinutę šeimos nariui, kuris yra už kelių tūkstančių kilometrų.  Tiek įprasti, tiek elektroniniai laiškai rašomi visame pasaulyje visomis kalbomis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tiek įprasti (formalūs bei neformalūs), tiek elektroniniai laiškai yra rašomi laikantis tam tikrų reikalavimų. Ir nors šiandien elektroninių laiškų yra  parašoma net kelis kartus daugiau, tai dar nereiškia, kad pirmieji yra mažiau svarbūs. Tikėtina, kad klausimų, kaip rašyti formalius, neformalius ar elektroninius  laiškus gimtąją kalba nekyla, tačiau, ar situacija išliktų tokia pat, jei rašyti reikėtų anglų kalba? Manote, kad įprastų ar elektroninių laiškų rašymas anglų kalba gali sukelti kokių nors sunkumų? Tokiu atveju šis tekstas yra skirtas kaip tik jums.

Formalūs laiškai

Kaip ir visi kiti laiškai, taip ir formalūs laiškai, prasideda nuo kreipinių. Galimi 3 kreipimosi variantai:

  • Dear Mr. (ei laiškas yra skirtas vyrui).
  • Dear Mrs. (jei laiškas yra skirtas moteriai).
  • Dear Miss (jei laiškas yra skirtas netekėjusiais moteriai arba nežinoma jos šeiminė padėtis).

Prieš kreipinį yra  pridedamas žmogaus, kuriam skirtas laiškas, vardas. Tačiau  formalūs  laiškai iš kitų išsiskiria tuo, jog kai kuriais atvejais nežinomas vardas asmens, kuris ir skaitys laišką. Kaip elgtis tokiu atveju? Viskas labai paprasta – jei vardo nežinote, rinkitės vieną iš šių variantų:

  • Dear Sir (Gerbiamasis pone,).
  • Dear Madam (Gerbiamoji ponia,).

Tačiau  rašant net ir formalų laišką, vien kreipinio neužtenka –būtina laišką pradėti tam tikromis frazėmis, kurios leistų suprasti, koks yra jūsų  pranešimo tikslas. Štai keletas  pavyzdžių:

  • I am writing  to reply your letter… – Aš rašau jums atsakydamas  į jūsų laišką…
  • I would be very grateful if you… – Aš būčiau labai dėkingas, jei jūs…

Na, o dabar pats metas susipažinti su fraze, kuri tinka daugeliu atveju formalaus laiško pabaigai:

  • I look forward to hearing from you. – Lauksiu jūsų atsakymo.

Neformalūs laiškai

Neformalūs laiškai paprastai yra rašomi laisvesne forma,  galima naudoti  mažiau griežtas sakinio konstrukcijas, laiško turinys paprastai būna skirtas draugui, šeimos nariui ar pažįstamui. Laiškas prasideda nuo kreipinio Dear, o to seka žmogaus, kuriam  ir bus skirtas laiškas, vardas.  Iš karto po kreipinio galima padėkoti užgautą laišką, siuntinį, atviruką ar pasiūlymą.

Elektroniniai laiškai

Kiek kitaip elgtis reikėtų, jei ruošiatės rašyti elektroninį laišką – jo nebūtina pradėti krepiniu Dear, tačiau  vertėtų nepamiršti nurodyti laiško temos, o turinys turi būti trumpas bei aiškus.

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *