Kaip nepasiklysti Londone? Viešojo transporto ypatumai

2015- 05- 08
Raminta Anglu24.lt

england-642942_1280

Į Dž. Britaniją ketinantis vykti žmogus turi ne vieną pasirinkimą, kaip pasiekti šią vietovę – gali rinktis vos kelias valandas trunkančią kelionę lėktuvu ir keliauti patogiai arba rinktis vežimo mikroautubusu paslaugą (antrasis variantas idealiai tinka kamuojamiems skrydžio baimės). Tačiau, kad ir kokį keliavimo būdą pasirinksite, Dž. Britaniją netruksite pasiekti, tuo tarpu kelionės šios šalies viduje, užims nemažai jūsų laiko bei kantrybės. Taigi, pradėkite ruošis joms iš anksto. Londonas – vienas didžiausių ir ryškiausių pasaulio miestų, kuriame atstumai iš tiesų yra nemenki, tad dažnas neišsiverčia be viešojo transporto. Tad kokie viešojo transporto ypatumai?

Kortelės – bilietai

Svarbiausias Londono viešojo transporto akcentas yra kortelės – bilietai, kurios  naudojamos  kelionėms vamzdžiu, autobusu bei kitomis transporto priemonėmis. Galite rinktis dviejų tipų: Travel arba Oyster. Pirmojo tipo kortelė idealiai tiks tuo atveju, jei į Londoną atvykstate tik savaitgaliui, tuo tarpu Oyster kortelę vertėtų įsigyti tuomet, jei manote, kad per dieną viešajam transportui išleisite ne daugiau kaip 7 £.

Turėti šias korteles iš tiesų verta, visų pirma todėl, kad sutaupysite nemažai pinigų. Palyginimui pateikiame kelionių bilietų 1 zonoje kainas:

  • viena kelionė vamzdžiu mokant grynaisiais kainuos 4,30 £, su Oyster kortele – tik 2 £;
  • viena kelionė autobusu mokant grynaisiais kainuos 2,40 £, su Oyster kortele – 1,40 £.
Ką reikia žinoti apie viešojo transporto darbo valandas:
  • piko valandos yra nuo 08.00 – 09.00 ir nuo 17.00 – 19.00 val. Jei tik turite galimybę, venkite kelionių šiuo metu – sutaupysite ne vieną nervinę ląstelę;
  • nuo pirmadienio iki šeštadienio traukiniai kursuoja nuo 05.00 iki 00.00 valandų, sekmadieniais – šiek tiek trumpiau;
  • autobusai kursuoja visą naktį.
Būtinas atributas – žemėlapiai

Jei Londone dar tik skaičiuojate  pirmas savaites, kelionės bus tikrai sklandesnės, jei įsigysite šio miesto žemėlapį. Keletas pastebėjimų apie jį: padalintas į 6 zonas; svarbiausi lankytini objektai yra 1 – oje zonoje. Beje, nemokamus metro, autobusų bei metro stoties autobusų žemėlapius galite atsiųsti internetu.

Viešasis transportas ir oro uostas

Vienas svarbiausių objektų yra oro uostas – juk būtent čia pirmiausia patenka didžioji dalis atvykusių į Londoną. Jei vieną ar kitą Londono vietovę iš Luton oro uosto pageidausite pasiekti viešuoju transportu, galite rinktis autobusus National Express ar Greenline (ir vieni, ir kiti išvyksta kas 20 minučių, tad laukti ilgai tikrai neteks). Jei norite, kad bilietas kainuotų mažiau, pirkite internetu (palyginimui kainos: važiuojant su Greenline bilietas kainuos 10 £, tuo tarpu perkant internetu – 8 £).

Ir dar šis bei tas…

Londone egzistuoja dviejų tipų stotelės: nuolatinės (angl. compulsory) bei pagal pageidavimą (request). Į nuolatines stoteles autobusai atvyksta nurodytu laiku, tuo tarpu, jei pageidaujate, kad autobusas atvyktų į antro tipo stotelę, turite paspausti apie tai vairuotoją informuojantį mygtuką.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *