Kaip mokomi vaikai Dž. Britanijoje: švietimo sistema

2015- 28- 10
Raminta Anglu24.lt

learning

Gyvenate Dž. Britanijoje ir auginate mokyklinio amžiaus vaikus? Tokiu atveju švietimas – viena svarbiausių sferų. Na, o kad viskas būtų tikslu bei sklandu, verta susipažinti su tam tikru kiekiu naudingos informacijos.

Jei jūsų atžalai sukako vos 2 – eji ar 3 – eji, tokiu atveju, mokymosi klausimas dar nėra labai aktualus, tačiau verta žinoti, kas lauks netolimoje ateityje. Dž. Britanijoje vaikai yra mokomi įvairiais etapais. Trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

Pradinė mokykla (Primary school)

Pradinėje mokykloje mokosi vaikai nuo 5  iki 11 metų amžiaus, o vienu metu galima mokytis ne daugiau kaip 12 skirtingų dalykų.

Vidurinė mokykla (Secondary school)

Vidurinė mokykla yra skirta 11 – 16 metų paaugliams. Sulaukę 14 metų paaugliai pradeda mokymąsi pagal GCSE programą (General Certificate of Secondary Education).

Priešuniversitetinė  programa (A level)

Dvejus metus trunkanti programa, skirta 16 – 18 metų paaugliams.  Ši programa yra ypatinga tuo, jog mokslo metams pasibaigus tenka laikyti ne vieną specializuotą egzaminą, kurių rezultatai turi įtakos tolimesniam žingsniui – stojimui į universitetą.

Kitos mokymosi įstaigos

Tačiau ne visais atvejais galimi tik šie mokymosi pasirinkimai. Egzistuoja ir kitos mokslo įstaigos vaikams. Tai – privačios bei internatinės mokyklos.

Privati mokykla

Galimybė leisti vaikui mokytis privačioje mokykloje – vienas ryškiausių išsilavinimo šioje šalyje akcentų. Iš tiesų, toks pasirinkimas yra vertas dėmesio: nors ilgus metus privačios šios šalies mokyklos keitėsi bei turėjo prisitaikyti prie įvairių pokyčių, šiandien privati mokykla yra puiki vieta mokytis – čia į kiekvieną vaiką žvelgiama kaip į individualybę.

Internatinė mokykla

Internatinės mokyklos šioje šalyje paprastai yra kuriamos kuo ramesnėse vietose – užmiestyje, kaimeliuose. Maža to, siekiama, kad vaikai turėtų ne tik galimybę mokytis – rūpinamasi ir užimtumu, būtent todėl dažna internatinė mokykla yra apsupta baseinų, stadionų, žaidimų aikštelių.

Nepamirškite lietuviškų šaknų

Gyvenimas Dž. Britanijoje – tik tarpinė stotelė? O galbūt planuojate likti čia kuo ilgiau? Visai nesvarbu, kokie yra jūsų planai – svarbus tik vienas dalykas: būtina saugoti bei puoselėti lietuviškumą. Taigi, belieka tik nenutolti nuo lietuviškų šaknų, o tai padaryti nėra sunku: ne tik dažniau planuokite susitikimus su Lietuvoje likusiais šeimos nariais ar draugais, bet ir pasistenkite, kad jūsų atžalos turėtų galimybę lankyti lietuvišką mokyklėlę, kurioje lietuviškumas yra puoselėjamas įvairiais būdais: pradedant dainų bei eilėraščių mokymosi lietuvių kalba ir užbaigiant vaidinimais pagal Lietuvos autorių kūrinius.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *