Ką veikti rugsėjį Londone?

thames

Rugsėjis Londone yra festivalių mėnuo. Miestas atgyja, nes čia organizuojama gausybė švenčių ir renginių, kurių dauguma yra nemokami. Rugsėjis paprastai yra šiltas, todėl Londonas išnaudoja paskutines vasariškas savaites. Tai yra vienas iš gyvybingiausių mėnesių Londone, nes čia vyksta daugybė festivalių ir teminių renginių, apimančių architektūrą, madą ir muziką.

Atgijusi Temzė

Visą mėnesį čia šventiškai šurmuliuoja Temzės pakrantės, vykstant kasmetinei šventei „Totally Thames“, prie garsiosios Londono upės. Šventės dalyviai pasitinkami šūkiu „Nusivesk mane prie upės“ (angl. „Take me to the river“). Ši šventė pritraukia minias lankytojų, nes dauguma renginių nemokami. Lankytojus čia stebina grandiozinės meno instaliacijos, koncertai ir teatralizuoti pasirodymai neįprastose erdvėse. Be to, galima susipažinti su Temzės istorija lankantis nemokamose parodose, dalyvaujant pasivaikščiojimuose po archeologines sritis bei stebint laivų lenktynes.

Atviros durys

Toliau nuo upės vyksta „Open House London“ renginiai (rugsėjo 17 – 18 dienomis). Šimtai pačių įdomiausių ir neįprastų Londono pastatų, tapusių miesto veidu, visuomenei atveria savo duris. Šiemet organizuojama daugiau nei 700 nemokamų ekskursijų, teminių pasivaikščiojimų po architektūrinius objektus, pasivažinėjimų dviračiais, diskusijų ir kitų kultūrinių užsiėmimų. Tai proga apžiūrėti pastatus, į kuriuos paprastai plačiajai visuomenei nėra lengva patekti.

Matsuri-Festival

Gausybė festivalių

Jeigu labiau domitės mada nei architektūra, sužinokite naujausias podiumo madų tendencijas, apsilankykite dizainerių parduotuvėse ir mados ekspertų diskusijose, vykstančiose per Londono mados savaitgalį. Dar vienas visame mieste vykstantis renginys – tai Londono dizaino festivalis – kur galima išvysti novatoriškus ir didelio masto dizaino projektus, eksponuojamus visame Londone. Be to, šio festivalio lankytojus džiugina gausybė parodų ir diskusijų. Kasmetiniame festivalyje nuo 2003-ųjų dalyvauja dizaineriai, architektai, menininkai ir mažmenininkai. Šiais metais planuojama eksponuoti daugiau nei 400 didelio masto instaliacijų, parodų ir renginių daugelyje unikalių Londono erdvių, apimančių pasaulyje žinomus muziejus ir mažas vietines studijas. Be to, rugsėjis yra puikus metas sužinoti apie kitas šalis ir kultūras, mat Londono Trafalgaro aikštėje organizuojama Brazilijos diena, Japonijos festivalis (Matsuri) ir Malaiziškas naktinis turgus. Londono centre vyksta „Pearly Kings and Queens“ derliaus šventė – blizgus paradas, judantis Londono gatvėmis, organizuojamas jau 140 metų, kuris laikomas Londono paveldo dalimi. Šio festivalio lankytojus džiugina „Morris“ ir „maypole“ šokiai, būgnininkai ir daug spalvingų kostiumų bei labdaros rėmimo akcijos.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *