Išskirtinės Dž. Britanijos šventės. Kokios jos?

2015- 08- 11
Raminta Anglu24.lt

aguona

 

Kiekviena šalis garsėja unikaliomis šventėmis, festivaliais, akcijomis. O kuo garsi Dž. Britanija?

Raudonų aguonų sekmadienis

Raudonų aguonų sekmadienis yra graži bei senas tradicija turinti iniciatyva, kuomet baigiantis spaliui ir prasidedant lapkričiui, televizijų laidų vedėjai bei įvairūs visuomenės veikėjai, nepamiršta pasipuošti akį traukiančiais akcentais – mažomis dirbtinėmis raudonomis aguonėlėmis. Beje, šiomis gėlelėmis pasipuošti  gali kiekvienas norintis –  iš plastiko pagamintos gėlės parduodamos metro, traukinių, autobusų stočių prieigose, o taip pat ir kai kuriose parduotuvėse.  Teriekia tik paaukoti norimą sumą pinigų ir pasipuošti ryškiu akcentu. Surinkti pinigai yra skiriami labdarai.

Gajus Foksas arba laužų bei fejerverkų naktis

Sutikite, nakties dangų nušviečiantys įspūdingi bei spalvingi fejerverkai yra iš tiesų puikus reginys. Tačiau tam, kad galėtumėte juo pasigrožėti, visai nebūtina  laukti Naujų sutikimo – tai padaryti galima dar lapkričio mėnesį. Tiesa, tokiu atveju, teks apsilankyti Dž. Britanijoje, mat čia, lapkričio 5 dieną, yra švenčiama Gajaus Fokso arba laužų bei fejerverkų naktis.

Tai  – tradicinė šios šalies šventė, kurios metu deginami laužai, o dangų nušviečia įvairiaspalviai fejerverkai.  Tokiu būdu norima paminėti nepavykusį sąmokslą, kurio sumanytojai, 1605 metais norėjo susprogdinti Parlamento rūmus.

Helovinas

Nors šiandien ši šventė  yra paplitusi daugybėje šalių, (ne išimtis yra ir Lietuva, kuomet paskutinėmis spalio dienomis namų kiemus puošia išskaptuoti moliūgai, ryškiaspalvės lemputės bei rengiami  kraują stingdantys vakarėliai), reikia akcentuoti, kad įprotis persirengti įvairiais, ir nebūtinai maloniai nuteikiančiais kostiumais, atsirado Anglijoje, Škotijoje bei Airijoje ir tik vėliau išplito už šių šalių ribų. Šiurpinantį vaizdą dar labiau sutvirtina profesionalūs makiažai bei manikiūrai, sukuriantys išbalusios,  žaizdomis nusėtos odos bei nagų viziją. Šios šventės proga ne tik įsikūnijama į zombius, raganas, vaiduoklius, numirėlius, velnius, vampyrus, bet ir lankomi  artimieji, draugai, pasakojamos siaubingos istorijos, žiūrimi siaubo filmai, susirenkama į aikštes. Pagrindinėmis vaišėmis tampa sausainiai Raganos pirštai, pyragas su razinomis, kepamas pagal senovinį airių receptą bei obuoliai ant pagaliukų, paskaninti karamele bei smulkintais žemės riešutais.

Gegužės diena

Dar viena, ne ką mažau įdomi šventė, yra Gegužės diena. Šventė pradėta švęsti dar romėnų laikais, kuomet buvo žymima vasaros bei derliaus pradžia. Šia švente siekta paminėti darbininkų teises, tačiau ilgainiui šventė apėmė kur kas didesnį būrį – švenčia visi, o šventinę dieną nedirba bankai bei daugelis kitų įstaigų.

Dž. Britanijos šventės – Raudonų aguonų sekmadienis, Gajus Foksas arba laužų ir fejerverkų diena, Helovinas, Gegužės diena – tai tik dalis gražių bei ypatingų švenčių, švenčiamų šioje šalyje. Galbūt yra tekę sudalyvauti kuriame nors iš šių renginių? Pasidalinkite savo įspūdžiais komentaruose.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *