Gyvenimo Jungtinėje Karalystėje testas: išlaikytumėte ar ne?

jungtinė karalystė

Jungtinės Karalystės simbolių – kaip iš gausybės rago.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys imigrantai, norintys gauti Britanijos pilietybę, privalo išlaikyti Gyvenimo Jungtinėje Karalystėje (anglų kalba „Life in the UK“) testą. Po išlaikymo laukia tapimas visateisiais Britanijos piliečiais. Visgi patartina neskubėti atsisakyti turimos pilietybės ir eiti va banque – lošti iš visko. Neišlaikęs testo liksite kyboti ore tarp Lietuvos ir Britanijos, nes tapsite niekieno piliečiu.

Net jei metų metus gyvenate Anglijoje, Škotijoje, Velse ar Šiaurės Airijoje ir norite pilietybės, turite įrodyti, jog pažįstate šalį. Gyvenimo Jungtinėje Karalystėje testas privalomas visiems, kurie siekia: 1) Natūralizacijos – pilietybės suteikimo užsienio valstybės piliečiui ar asmeniui be pilietybės; 2) Leidimo pasilikti šalyje neribotą laiką. Testą sudaro 24 klausimai, kuriuos reikia atsakyti per 45 minutes. Šiuo būdu tikrinamos asmens žinios apie Jungtinės Karalystės valstybę, jos istoriją, vyriausybę, visuomenę ir piliečius.

Norint išlaikyti testą, privalu surinkti bent 75% teisingų atsakymų. Maža to, Jungtinės Karalystės pilietybės testas neseniai pakoreguotas: įterpti klausimai netgi apie britų vertybes. Faktą, kad tai – nelengvas riešutėlis, įrodo rinkos tyrimų bendrovės„YouGov“ atliktos apklausos rezultatai. Pasak jų, daugelis jaunų britų neišlaikytų pilietybės testo! Suprantama, kad ir lietuviams tai nebūtų pasivaikščiojimas debesimis. Tad jei kils minčių dėl pilietybės keitimo, savo žinias pradžiai siūlyčiau pasitikrinti šioje svetainėje http://www.thelifeinuktest.co.uk/free-practice/1 . Joje rasite pavyzdinį pilietybės testą.

Svarbu žinoti, jog kreiptis dėl Jungtinės Karalystės pilietybės galite, jei: 1) Esate vyresnis nei 18 metų; 2) Šalyje gyvenate pastaruosius 5 metus; 3) Šalyje gyvenate pastaruosius 3 metus ir jūsų sutuoktinis ar civilinis partneris yra Jungtinės karalystės pilietis. Tik tada, jei atitinkate šiuos kriterijus, turite teisę pateikti užklausą dėl natūralizacijos ir Jungtinės Karalystės pilietybės suteikimo.  Šiame puslapyje galėsite pasitikrinti, ar jau esate Britanijos pilietis https://www.gov.uk/check-british-citizen  :)

Kilus papildomiems klausimams, nesikuklinkite ir skambinkite į Gyvenimo Jungtinėje Karalystėje testo pagalbos liniją: 0800 0154245. Ir, žinoma, gerai pagalvokite, ar norite tapti kitos šalies piliečiu. Juk tai, šiaip ar taip, reiškia atsisveikinimą su savo tėvyne, tad sprendimas turi būti rimtas.

Šaltinis: http://www.anglija.today/

anglu kalbos kursai internetu

2 Komentarai. Palikti komentarą

vaikiskas testukas, daug kur net neturint konkreciu ziniu galima tiesiog atspet. gyvenu anglijoj vos vienerius metus, testas, kuris papuole, buvo is klausimu, kuriu atsakymu siaip tikrai nei vieno nezinojau. Is nuojautos ir paprastos sandaros 24 klausimu atspejau 10 :D taigi bent minimaliai pasidomejus apie anglija ivairiomis temomis, testa islaikyti tikrai nesunku :)

Atsakyti
Rūta Anglu24
2014/09/22 13:41

„Pasitreniravus“ tikrai galima :)

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *