Gyvenimas Dž. Britanijoje. Kokie iššūkiai laukia jūsų sveikatos?  

2015- 30- 08
Raminta Anglu24.lt

sveikata-londonasFB

Nusprendėte, kad atėjo metas pokyčiams – gyvenimui Dž. Britanijoje? Tokiu atveju vertėtų prisiminti, kad didžiausiam jūsų turtui – sveikatai, teks atlaikyti tam tikrus iššūkius. Kokie jie?

Maistas

Ko gero, jau ne  kartą esate girdėję, kad maistas Dž. Britanijoje ne toks jau ir natūralus – maisto produktuose gausu įvairių priedų, be to, nemaža dalis jų užauga per trumpesnį laiko tarpą nei   turėtų, klesti greito maisto kultūra, viliojanti ypač riebiais bei kaloringais užkandžiais. O kur dar ypač platus asortimentas karštų bei šaltų sintetinių gėrimų, kuriuose gausu dažiklių, kvapiklių, konservantų, kancerogeninių medžiagų?.. Belieka tik pridurti, kad tokia mityba yra vienas didžiausių jūsų sveikatos priešų – gresia nutukimas, širdies bei kraujagyslių ligos, didėja tikimybė susirgti cukriniu diabetu, onkologinėmis ligomis. Kaip matyti, scenarijus ne pats geriausias… Tad ką galite padaryti dėl savo sveikatos? Venkite greito maisto, gaminkite namuose, į darbą neškitės taip pat savo pačių namie pasigaminto maisto, rinkitės natūralius, ekologiškus produktus, atsisakykite kaloringų užkandžių, saldžių gėrimų.

Dideli atstumai

Nors dideli atstumai didžiausių pasaulio miestų gyventojų tikrai nebaugina, mums, atvykusiems iš šalies, kurios vieną kraštą nuo kito skiria atstumas, kurį galima įveikti vos per 4 – 5 valandas, atstumai, laukiantys didžiausiuose Dž. Britanijos miestuose, gali nemenkai išgąsdinti. Juo labiau, kad nesunku pastebėti, kad dideli atstumai gali turėti neigiamą poveikį ir mūsų sveikatai – jei kelionės į darbą ir iš jo užtruks ilgai, liks kur kas mažiau laiko miegui bei poilsiui; jei vairuosite patys – ilgos vairavimo valandos išvargins ne ką mažiau nei nesudėtingas fizinis darbas; tuo tarpu jei keliausite viešuoju transportu teks nemažai laiko praleisti ypač užterštose vietose. Žinoma, būtų idealu, jei galėtumėte gyventi vietovėje, iš kurios, kelionė į darbą truktų vos kelias dešimtis minučių, tačiau tai ne visada įmanoma. Vis dėlto, išeitis yra ir šiuo atveju – jei tik turite galimybę, bent 2 – 3 dienas per savaitę dirbkite iš namų.

Ilgesys

Ko ilgisi lietuvaičiai išvykę ilgesniam laiko tarpui į Dž. Britaniją?  Lietuviškų maisto produktų, mylimiausių gimtojo miesto vietų, tačiau svarbiausia – Lietuvoje likusių šeimos narių, giminaičių, draugų. Tačiau bene blogiausia tai, kad ilgainiui ilgesys gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą – slogi nuotaika taps kasdieniu palydovu, gali dingti apetitas, kamuoti nemiga ar netgi depresija. Belieka tik pridurti, kad yra būdų, kaip išvengti puikios savijautos priešų -  raskite malonią veiklą, suburkite bendraminčių ratą, o su Lietuvoje likusiais sau svarbiais žmonėms kuo daugiau bendraukite  nuotoliniu būdu. Beje, aviabilietai į Dž. Britaniją, palyginti su kitomis šalimis, vieni pigiausių, todėl tai – puiki galimybė su brangiais žmonėmis matytis dar dažniau.

 

motion_banner_anglu24

1 Komentaras. Palikti komentarą

Aha bandykite dirbti sandėlyje is namu bent kelias dienas per savaite :D

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *