Gyvenimas D. Britanijos kaime: privalumai bei trūkumai

2016- 21- 02
Raminta Anglu24.lt

village

Ruošiatės persikelti gyventi į Dž. Britaniją? Tokiu atveju susidursite su daugybę klausimų, į kuriuos, atsakymus tikrai reikės rasti, o vienas iš jų – nuspręsti, kur gyvensite: kaimiškoje vietovėje ar mieste. Telieka tik pasakyti, kad visai nesvarbu, ką pasirinksite –  bet kuriuo atveju, jūsų lauks ir privalumai,  ir trūkumai. Kviečiame su jais susipažinti ir tikimės, kad tai padarius, nuspręsti, kur gyventi, bus kur kas paprasčiau.

 Privalumai

  • Dž. Britanijos miestų gyventojai susiduria su ypač opia problema – užterštu oru. Akivaizdu, kad jo užterštumas yra kur kas mažesnis kaimiškose vietovėse, tad jei jūs ir jūsų šeimos nariai pageidaujate kvėpuoti kaip įmanoma sveikesniu oru, rinkitės gyvenimą mažame kaimelyje.
  • Dar vienas privalumas, kuris taip pat laukia kiekvieno, nusprendusio gyventi užmiestyje, yra  didesnis nuosavų namų pasirinkimas. Jei svajojate apie gyvenimą name, tokiu atveju iš tiesų verta jo dairytis kaimiškoje vietovėje – čia ir pasirinkimas didesnis, ir kainos patrauklesnės. Maža to, verta įvardinti ir kitus tokio pasirinkimo privalumus. Tai – daugiau erdvės, kuri idealiai tiks įvairios veiklos vykdymui: augalų auginimui, poilsiui, svečių priėmimui, lauko žaidimams ir pan.
  • Dar vienas gyvenimo kaimiškoje vietovėje bruožas, kurį daugelis traktuoja kaip vieną svarbiausių privalumų, yra mažesnė bendruomenė. Paprastai, kuo mažesnė bendruomenė, tuo daugiau bendraujama, jos nariai geriau pažįsta vieni kitus, kiekvienas iš jų jaučiasi svarbia dalimi,  įsitraukiama į projektus ir pan. Jei esate žmogus, kuriame bendruomeniškumo jausmas užima ne pačią paskutinė vietą, tokiu atveju tikrai neprašausite pro šalį,  gyvenimui pasirinkę kaimišką vietovę.
  • Arčiau gamtos – taip galima įvardinti ir dar vieną privalumą, kuris laukia visų pasirinkusių gyvenimą kaimiškoje vietovėje. Netoliese esantis miškelis, kalnai, vandens telkinys, o galbūt  -  neaprėpiamas laukas – būtent toks yra kaimiškų vietovių peizažas.

Trūkumai

  • Vienas iš trūkumų, su kuriuo gali tekti susidurti nusprendus gyventi užmiestyje, tai – dideli atstumai. Dideli atstumai iki svarbiausių institucijų, pramogų bei prekybos centrų, o svarbiausia – darbovietės, nes, kaip rodo praktika, didžioji dalis gyventojų dirba miestuose. Taigi, jeigu gyvensite užmiestyje, telieka tik pasakyti, kad galimybė  patirti dideles kuro bei laiko sąnaudas, yra labai reali.
  • Dar vienas trūkumas, kurį taip pat yra būtina akcentuoti kalbant šia tema, yra tas, jog ribotos  galimybės gali laukti ne tik jūsų, bet ir jūsų vaikų: visų pirma, gali tekti susidurti su ribotu ugdymo staigų pasirinkimu – mokyklomis ar darželiais, bet ir organizacijomis, kuriuose jūsų vaikai galėtų tobulinti įgūdžius, leisti laiką ar pramogauti.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *