Gražiausia pavasario šventė Dž. Britanijoje

2016- 23- 03
Raminta Anglu24.lt

easter

Šv. Velykos labai dažnai yra tituluojama viena gražiausių pavasario švenčių. Visi puikiai žinome, kaip ši šventė yra švenčiama mūsų šalyje, tačiau, ar kada pasidomėjote, kaip tai daroma Dž. Britanijoje?

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį yra būtina pasakyti kalbant apie Šv. Velykas šioje šalyje, yra tas, jog šventė čia pradėta švęsti kur kas anksčiau, nei Dž. Britanijoje įsigalėjo krikščioniškos tradicijos. Įdomų faktą galima pateikti ir apie šios šventės  pavadinimą – kaip žinia, anglų kalboje šios šventės pavadinimas yra Easter. Šis žodis kilo iš kito žodžio – Eostre. Tokiu vardu buvo pavadinta anglosaksų aušros deivė.

Pažymint šią šventę, mūsų šalyje įprastą rytą pradėti nuo Šv. Mišių bei priimti jų metu teikiamą Komuniją. Reikia akcentuoti, kad lygiai taip pat prasideda šventinis rytas ir Dž. Britanijoje – britai su artimiausiais šeimos nariai lankosi bažnyčioje. Dar vienas panašumas – mūsų šalyje šiai šventei pasirenkamos žalia, šviesiai žalia, geltona, oranžinė spalvos – namai puošiami šių spalvų dekoracijomis, o šventiniai stalai – dengiami šių spalvų staltiesėmis. Tokioms pat spalvoms pirmenybė yra teikiama ir Dž. Britanijoje. Vis dėlto, galima įžvelgti ne vien tik panašumų – bene vienas ryškiausių skirtumų yra tas, jog britai šios šventės proga pasipuošia ypač spalvingomis, specialiai šiai šventei siūtomis skrybėlėmis. Na, o Velse egzistuoja ir dar viena tradicija, kurios neturime Lietuvoje – artimieji padeda gėlių puokštes ant mirusiųjų kapų.

Na, o kaip be šventinio stalo? Jei ant lietuviško dedama daug įvairių bei sočių patiekalų, tai tokiais pats patiekalais nukraunami ir britų velykiniai stalai, tačiau bene svarbiausiu jo akcentu tampa bandelės, pavadinimu Hot Cross Buns. Šios bandelės iš daugelio kitų kepinių išsiskiria tuo, jog ant jų viršaus įspaudžiami kryžiaus formos ornamentai, o įdarui naudojamos uogos, razinos ir vaisiai. Svarbią vietą užima ir gardus, kvapnus, su įvairiais priedais pateikiamas kumpis – juk per Šv. Velykas būtina vaišintis sočiai.

hotcrossbuns

Hot Cross Buns

Ši šventė Dž. Britanijoje švenčiama ypač linksmai, lankomi draugai, giminės, artimieji. Maža to, dažnai susirenkama ir į miestų aikštes ar parkus – čia paprastai vyksta būtent šiai progai skirti pasirodymai, o bene  įdomiausiu akcentu tampa profesionalių šokėjų atliekami šokiai, kurių metu skambinama varpeliais – šiuo džiugiu akcentu skelbiama taip ilgai laukto pavasario pradžia.

Anglų kalbos kursai internetu

Žymės:

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *