Geriausi visų laikų britiški serialai smagiems vakarams

blackadder

Savo nepralenkiamu humoru britai žiūrovus verčia iš kojų, o sąmojo niekad nepritrūkstantys komiški personažai nepalieka abejingų britiško humoro gerbėjų.

„SPACED“

Televizijos serialo „Spaced“ scenarijus iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiria – tai vienoje erdvėje gyvenančių žmonių kasdienybė, tačiau sarkazmas ir humoras šį serialą paverčia išskirtiniu. Serialo veikėjai – du jauni žmonės, kurie ieškodami gyvenamosios vietos apsimeta pora, kad gautų pigų būstą, ir tai nulemia tolesnes kuriozines situacijas. Serialas „Spaced“ išsiskiria iš kitų serialų, nes čia nėra dramų, meilės trikampių ar savęs gailinčių nevykėlių. Be to, čia vaidina garsusis komedijos virtuozas Simon Pegg, kurio sąmojai nepalieka abejingų žiūrovų.

Mažoji Britanija („Little Britain“)

Komedijos kūrėjų duetas David Walliams ir Matt Lucas nestokodami sąmojo nagrinėja kasdienį britų gyvenimą pasitelkdami kvailokus, šaržuotus ir grubius personažus. Šiuos komiškus personažus praturtina iškalbingas pasakojimas, komiškomis spalvomis perteikiantis britų gyvenimo užkulisius ir įprastiems turistams nematomą šalies pusę. Nors seriale pateikiamas nepagražintas šalies vaizdas, tačiau personažai yra nepaprastai nuotaikingi, atpažįstami, o jų patiriamos kuriozinės situacijos žiūrovus verčia iš kojų.

Ponas Bynas

Ponas Bynas yra beveik nekalbantis personažas, todėl išties neįtikėtina, kaip jis patraukė ir sužavėjo milijonus žiūrovų ir tapo pasauliniu fenomenu. Nepaisant retkarčiais ištariamų pavienių žodžių ar išraiškingo nerišlaus vapėjimo, didžiulis dėmesys seriale tenka aktoriaus Rowan Atkinson kūno kalbai. Ponas Bynas – tai gremėzdiškas, kvailokas personažas, vilkintis vis tą patį jam prastai tinkantį kostiumą ir raudoną kaklaraištį, visur nešiojantis savo ištikimąjį kompanioną – pliušinį meškiuką – ir nuolat atsiduriantis kuriozinėse situacijose. Šis televizijos serialas dešimtajame dešimtmetyje buvo rodomas penkerius metus, tačiau ponas Bynas tapo toks sėkmingas ir žiūrovų mylimas personažas, kad vėliau apie jį buvo sukurti du pilnametražiai filmai – „Ponas Bynas“ (1997) ir „Pono Byno atostogos (2007). Puikiai tinkantis visai šeimai, šis personažas įgavo animacinį pavidalą ir 2002 metais buvo sukurtos animacinio filmuko serijos mažiesiems žiūrovams, įrodančios, kad ponui Bynui nelieka abejingų įvairaus amžiaus žiūrovų.

Blekaderis („Blackadder“)

Retai nutinka, kad istoriniais įvykiais paremta komedija išties verstų iš kojų, tačiau „Blekaderis“ šia prasme yra tikrų tikriausia išimtis. Pagrindinis dėmesys šiame seriale tenka Edmundui Blekaderiui ir jo nepasisekimams bei kvailokam, tačiau simpatiškam kompanionui Baldrikui. Šiame seriale nusifilmavo Hugh Laurie, Rowan Atkinson ir Steven Fry – šie trys vardai yra tikrų tikriausia garantija, kad serialas žiūrovus privers juoktis iki ašarų. Britai šį serialą išrinko geriausiu britišku serialu, tad jis negailestingai pralenkė kitus stiprius varžovus – serialą „Daktaras Kas“ („Doctor Who“) ir „Šerlokas“.

Biuras (The office)

Nepaisant iš pažiūros niekuo neypatingo siužeto apie kasdienį biuro gyvenimą, 2001 metais šis serialas sukėlė tikrą perversmą britų komedijos scenoje ir leido atsirasti panašaus žanro komedijoms, tokioms kaip „Moderni šeima“, „Parks“ ir amerikietiškoji „Biuro“ versija.

Folčio viešbutis („Fawlty Towers“)

Folčio viešbučiui vadovauja Bazilis Foltis, kurio nekompetencija, nerangumas, impulsyvumas ir nepakantumas jo viešbučio svečiams nuolat jį nustumia į nesėkmių ir kuriozų epicentrą. „Folčio viešbutis“ buvo rodomas laikotarpiu nuo 1975 iki 1979 metų ir nors nuo šio serialo pradžios jau praėjo keturios dešimtys, jis vis dar nepalieka abejingų žiūrovų. Pagrindinį vaidmenį šiame seriale atlikęs aktorius John Cleese laikomas britų nacionaliniu didvyriu.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *