Garsiausi Dž. Britanijos universitetai ir ten studijas sėkmingai baigę lietuvaičiai

2015- 14- 10
Raminta Anglu24.lt

universitetai1200x628

Dž. Britanija garsi ne tik visame pasaulyje puikiai žinomais aktoriais ar dainininkais, savo virtuvės šedevrais, įspūdingais turistiniais objektais, bet ir mokslo įstaigomis. Dažnas lietuvaitis galėtų išvardinti bent keletą Dž. Britanijos universitetų pavadinimų, tačiau, ar žinote prieš kiek šimtų metų pradėtos vykdyti studijos Oksfordo universitete? Kiek bibliotekų priklauso Kembridžo universitetui? Kokie žymūs mūsų tautiečiai studijavo bei dirbo Londono universitete? Jau netrukus sužinosite atsakymus į šiuos klausimus.

Birmingemo universitetas

Birmingemo universitetas, esantis Birmingemo mieste, šiandien yra laikomas vienu žymiausių Dž. Britanijos valstybinių universitetų. Vis dėlto, universiteto vardas šiai įstaigai buvo suteiktas ne iš karto –  šios  įstaigos istorija prasidėjo nuo tada, kai 1825 metais buvo įkurta medicinos mokykla. Praėjus šiek tiek laiko, vėl neapsieita be pokyčių – įstaiga pavadinta Masonų mokslo koledžu ir tik 1900 metais jai suteiktas universiteto vardas. Šiuo metu universitetas turi 5 koledžus, o jame mokslus krimto tokios įžymybės kaip David Kelly, Paul Nurse, Simon Le Bon.

Kembridžo universitetas

Tai – viena seniausių bei geriausiai vertinamų tokio tipo mokymosi įstaigų Dž. Britanijoje. Universitetas yra turtingas ne tik fakultetais (turi net 150 fakultetų), bet ir kitų objektų: jam priklauso 31 koledžas, 9 muziejai bei 114 bibliotekų.  Mokslo įstaigos, kurioje dirba net apie 6000 darbuotojų, absolventų sąraše galime rasti šių asmenybių pavardes: Čarlzo Darvino, Izaoko Niutono, o taip pat ir 89 Nobelio premijų laureatų pavardes.

Londono universitetas

Tai – vienas didžiausių šalies universitetų, galintis pasigirti ypač solidžiu skaičiumi studentų – jų šiame universitete studijuoja daugiau nei 150 000, tuo tarpu daugiau nei 4 dešimtys tūkstančių iš jų studijuoja nuotoliniu būdu. Šiam universitetui priklauso po keliolika koledžų bei institutų, o studijas jame sėkmingai baigė Džonas Kenedis, Eltonas Džonas, Deividas Livingstonas, Mahatma Gandis. Galime pasidžiaugti ir tuo, kad šiame universitete dirbo bei studijavo ir ne vienas mūsų tautietis. Tarp jų – Arminas Lydeka (politologas); Rimantas Kačianauskas (habilituotas technologijos mokslų daktaras); Elena Gaputytė (skulptorė).

Oksfordo universitetas

Mokymosi įstaiga įkurta taip seniai, kad patiekiami tik apytiksliai duomenys apie tai, nuo kada pradėtos vykdyti studijos – maždaug nuo 1096 metų. Šiuo metu universitetas buria daugiau nei 20 000 studentų.

Salfordo universitetas

1896 metais įkurtas universitetas ypatingas tuo, kad jame studijuoja ypač daug jaunuolių atvykusių iš kitų šalių – Graikijos, Kipro, Malaizijos, Nigerijos, Kinijos, Pakistano. Šiuo metu veikia 4 fakultetai, o kasmet yra skiriamos didžiulės sumos infrastruktūros gerinimui.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *