Gardu kaip du medu: anglų konditerijos atradimai

2015- 06- 09
Raminta Anglu24.lt

PIE-FB

Spurgos, žagarėliai, bandelės su įvairiais įdarais, tortai – šių desertų skonis bei kvapas yra puikiai pažįstamas kiekvienam lietuviui –  išvardintų skanėstų ragaujame ir  per šventes, ir tuomet, kai norime save palepinti. O kokiais saldžiais atradimais garsi anglų virtuvė?

Trupininis rabarbarų pyragas

Mes, lietuvaičiai, mylime pyragus. Tai patvirtina ir faktas, kad vien obuolių pyrago receptas turi mažiausiai keliolika versijų. Mėgstami ir trupininiai obuolių pyragai. Labai panašų, tik su rabarbarais, kepa ir anglai. Atrodo, kad trupininis rabarbarų pyragas po truputį prigyja ir lietuviškoje virtuvėje – interneto svetainėse vis daugėja šio skanėsto receptų.

Princo Alberto pudingas

Tai  – vienas seniausių saldžių anglų virtuvės atradimų, kuris tapo tokiu populiariu, kad iki šių dienų išliko net kelios šio skanėsto versijos. Vis dėlto, autentiškam pudingui pagaminti reikėjo apelsinų cukatų bei citrinų. Desertas – ypač saldus, o šią jo savybę dar labiau sustiprindavo padažas su cukrumi ar uogienė.

Pyragėliai su šokoladu

Anglai mėgsta paprastumą – tai įrodo ir ypač paprasti receptai. Vienas iš jų – angliški pyragėliai su šokoladu, kuriems pagaminti reikia vos 5 sudedamųjų dalių: sviesto, miltų, kiaušinių, cukraus, ir, žinoma,  juodojo šokolado. Na, o jei panorėsite šį receptą išbandyti ir patys, atminkite, jog pyragėliai valgomi dar karšti.

Irisai

Esate saldainių gerbėjas? Tokiu atveju galbūt jus sužavės ir ypač saldi angliškos virtuvės paslaptis – irisai. Daugeliui lietuvių žinoma ypač paprasta šio skanėsto versija, kuomet saldainiai gaminami iš saldinto kondensuoto pieno, tuo tarpu anglų šeimininkės savo namų virtuvėse gamina saldainius, kuriems reikia šiek tiek daugiau  komponentų – ne tik baltojo bei juodojo šokolado, paprasto bei vanilinio cukraus, vandens, migdolų, kukurūzų sirupo ir sviesto.

Kalėdinis pudingas

Na, o kokios gi Šv. Kalėdos be tradicinio angliško pudingo? Pastarasis drąsiai gali būti vadinamas desertu, kurio sudėtyje yra ir netikėtas komponentas, mat gaminamas ne tik iš duonos trupinių, cukraus, miltų, kiaušinių, razinų, romo bei prieskonių, bet ir… lašinukų. Netikėta, ar ne? Neretai galima išgirsti lietuvaičius sakant, kad anglai geba nustebinti įvairiose srityse. Atrodo, desertų gamyba – viena iš jų.

christmas-pudding

Ir nors angliška virtuvė neretai neįsivaizduojama be žvėrienos patiekalų, keptų kiaušinių su pievagrybiais bei pomidorais, arbatos su pienu, niekas negali nuginčyti, kad ši tauta nemėgsta saldumynų. Priešingai, jie angliškoje virtuvėje užima svarbią vietą, o jums belieka tik išsirinkti, kurį iš šių skanėstų įtraukti ir į savo konditerijos užrašus.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *