Futbolo istorija: nuo senovės Kinijos iki šių dienų Anglijos

2014- 08- 07
Raminta Anglu24.lt

Futbolo istorija

Futbolo istorija siekia dar III amžių prieš mūsų erą. Būtent tada Senovės Kinijoje pradėtas žaisti tsu chu – žaidimas kamuoliu nedidelėje, stačiakampio formos erdvėje. Kamuolį spardė ir kareiviai, ir vaikai, ir net gi imperatoriai. Senovės graikai žaidė sphairomachia, šiuolaikinio futbolo ir bokso junginį, o romėnai – harpastum ir follis, kuriuose futbolas buvo persipynęs su jėgos veiksmais. Futbolas žaistas siekiant stiprinti kūną ir sielą, pramogaujant, juo paįvairintos karinės parengties pratybos.

Futbolas, kokį žaidžiame ir stebime šiandien, atsirado daug maž XIX amžiaus viduryje Anglijoje. Šią valstybę galime vadinti šiuolaikinio futbolo gimtine. 1848 metais Kembridžo universitete susitiko žymių mokyklų (Eton, Harou ir kt.) atstovai. Futbolo istorija pakeista: viešai aptartos šio žaidimo taisyklės.

Taisyklių suvienodinimas kiek užtruko. Iki 1863 metų jos iš naujo nustatinėtos prieš kiekvienas rungtynes. Futbolininkai nepaliaujamai ginčydavosi tarpusavyje, nes skirtingai interpretuodavo žaidybinius epizodus. Galiausiai Anglijos Futbolo Asociacija standartizavo taisykles ir pritaikė jas visai šaliai. Tais pačiais metais įkurtas ir pirmasis klubas – „Sheffield Football Club“.

Pirmosios oficialios tarptautinės futbolo varžybos įvyko Anglijoje 1872 metais. Mače susitiko Anglijos ir Škotijos rinktinės, abidvi įmušė po įvartį, futbolo varžybos baigėsi taikiai, 1:1. Tai nebuvo pirmasis anglų ir škotų mačas, bet anksčiau jie žaidė… ovalo formos aikštėse. Toks futbolas prasilenkė su galiojusiomis taisyklėmis, tad mačai nebuvo pripažinti.

Pirmasis nacionalinis čempionatas taipogi įvyko Anglijoje. 1888 metais Birmingeme susikovė 12 futbolo komandų iš vidurio ir šiaurės Anglijos, o pergalės saldumu mėgavosi  „Preston“ komanda, laimėjusi visus mačus.

Futbolo istorija vis dar rašoma. Šiais metais vykstantis Pasaulio futbolo čempionatas yra pirmasis, kuriame buvo panaudota vartų linijos technologija (anglų kalba Goal-line technology) , leidžianti patvirtinti arba paneigti įvarčio buvimą.

Prisijunkite prie 250 milijonų futbolą žaidžiančių ar 400 milijonų rungtynes stebinčių gyventojų ir mėgaukitės gražiomis šio sporto šventėmis!

anglu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *