Faktai ir mitai apie britus

tea-cup-2107599_1920

Britams būdingas ne tik subtilus humoras, jie taip pat turi gausybę įpročių, apie kuriuos pravartu žinoti norint juos geriau suprasti ir pritapti šioje šalyje.

Britai nėra tiesmukiški

Dauguma britų nėra tokie atviri ir tiesmukiški kaip amerikiečiai, italai ar kitos tautos, išreikšdami savo emocijas. Kitaip tariant, jie yra kiekvienos katastrofiškos situacijos sušvelninimo virtuozai. Pasak George Mikes, „britai retai meluoja, tačiau jie net nesvajoja išrėžti jums tiesos“. Dauguma britų nesiskundžia tiesiogiai, nes jie tikisi, kad pašnekovas supras subtilias užuominas apie nepalankią ar keblią situaciją. Britų sarkazmas taip pat yra subtilus, todėl jie gali įžeisti taip pat subtiliai.

Anglai mėgsta arbatą

Puodelis arbatos ryte reiškią gerą dienos pradžią. Vėliau arbata geriama per pusryčius, 11 valandą prieš pietus ir po pietų. Juokaujama, kad arbata geriama išgėrus arbatos ir prieš kitą jos gėrimą. Puodelis arbatos prieš miegą yra tiesiog būtinybė. Nedaugelis tvirtina mėgstantys kavą, tačiau anglai visada išgeria puodelį (arba 15) arbatos. Visada su pienu. „Niekada neatsisakykite dar vieno puodelio arbatos esant šioms aplinkybėms: kai karšta, kai šalta, kai šilta, kai saulėta, kai lyja, jei esate pavargę, jei esate susinervinę, jei jaučiatės laimingi, jei nesijaučiate laimingi, jeigu nieko nesinori, jeigu norisi visko; prieš išeidami, išėję, jei lankotės pas tėvus ar uošvius; jei negėrėte arbatos keletą valandų, ar jei ką tik išgėrėte pilną puodelį arbatos“, – sako britų komikas George Mikes.

rtx11q43

Britai mėgsta stovėti eilėje

Anglas net stovėdamas vienas suformuoja tvarkingą eilę. Juokaujama, kad parduotuvėje britai išsirikiuoja stovėdami eilėje, laukdami institucijoje jie susėda į eilę, o bažnyčioje atsiklaupia į eilę. Tai yra plačiai paplitęs, užkrečiamas britų įprotis. Jeigu atvykote iš šalies, kur stovėti eilėje nėra įprasta, greitai pasijusite svetimi ir nepritampantys, jeigu negerbsite ir nesilaikysite šios tradicijos. Jeigu bandysite užlįsti arba peršokti tvarkingą eilę, kaip mat išsiskirsite kaip išsišokėlis, nepaisant to, kad niekas jums to nepasakys į akis. Taigi, Anglijoje niekada neužlįskite kitiems be eilės. „Jeigu D. Britanijoje būtų atkurta mirties bausmė, ji būtų skiriama ne už žmogžudystę, bet už tai, kad lendama be eilės – tai yra rimčiausias iš visų nusižengimų“, – sako George Mikes.

Anglams nesiseka mokytis užsienio kalbų

Praėjus pusei šimtmečio, atrodo, niekas nepasikeitė – tipiškas anglas vis dar įsitikinęs, kad nėra prasmės mokytis užsienio kalbos. Daugelis britų moka šiek tiek ispaniškai ar prancūziškai, tačiau šias kalbas jie vartoja retai, nebent atostogaudami. Vis dėlto, esama britų, mokančių užsienio kalbų. Jie greičiausiai gyvena užsienio šalyje, kur niekas nekalba angliškai.

Dauguma britų gyvena Londone

Tai yra plačiai paplitęs mitas. 84 proc. britų gyvena ne sostinėje. Londonas yra tapęs tikru skirtingų kultūrų katilu – čia įsikūrusios gausios italų, lenkų, prancūzų, ispanų, indų ir graikų bendruomenės.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *