Faktai apie Dž. Britanijos istoriją, kuriuos turi žinoti kiekvienas

2015- 11- 11
Raminta Anglu24.lt

veliava

Dž. Britanija – šalis, turinti ypač turtingą istoriją. Šia tema būtų galima kalbėti labai daug, tačiau kol kas siūlome susipažinti su faktais, kuriuos turi žinoti kiekvienas, vienaip ar kitaip, susijęs su šia šalimi.

Kilmingųjų rangai bei nuopelnai

Dž. Britanija yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje egzistuoja rangai – garbingi titulai, kurių turėjimas prieš daug metų reiškė, kad asmuo priklauso didikams, tuo tarpu šiandien titulas gali būti suteikiamas bet kuriam piliečiui. Vis dėlto, tiek anksčiau, tiek šiomis dienomis, norint suteikti tam tikrą titulą asmeniui, atsižvelgiama į tam tikrus dalykus, įvertinami žmogaus poelgiai bei atlikti darbai. Suprasti, ar žmogus iš tiesų yra vertas titulo, puikiai padeda atsakymai į šiuos klausimus: ar  asmuo užsiimdavo labdaringa veikla? Kokių ypatingų savybių jis turi? Kokie jo atlikti darbai? Ar jis išsiskiria iš kitų žmonių? Ar jo pasiekti tikslai įkvepia ir kitus  ko nors siekti? Tačiau net ir tuo atveju, jei į visus šiuos klausimus yra atsakoma teigiamai bei palankiai, garbingas vardas yra suteikiamas ne iš karto – dar laukia ilga procedūra, sudaryta iš šių veiksmų: užpildomi dokumentai, siunčiami į ceremonijų sekretoriatą, ekspertų komisija pagal tam tikrus kriterijus sugrupuoja bei lygina kandidatus, siunčiami laiškai. Visi šie veiksmai užima daug laiko – neretai procesas trunka maždaug pusantrų metų.

Trijų kryžių vėliava

Vėliava – vienas svarbiausių kiekvienos  šalies akcentų. Ne išimtis yra ir Dž. Britanija. Akylesni turistai ar asmenys, susidomėję šia šalimi, turbūt ne kartą jau pastebėjo, kad šalies vėliavoje pavaizduoti net 3 kryžiai. Svarbu, tai – kad toks pasirinkimas yra ne tik akiai malonus akcentas, kuriuo nutarta papuošti vėliavą: kiekvienas kryžius turi savo istoriją.

Vėliava simbolizuoja  Jungtinės Karalystės šalių sąjungą. Du iš trijų kryžių, pavaizduotų vėliavoje, simbolizuoja dvi puses (Angliją 1194 metais bei prie jos vėliau prisijungusį Velsą, kitas kryžius – Škotiją). Praėjus maždaug šimtmečiui, nuspręsta nepamiršti ir Airijos – būtent trečiasis kryžius vėliavoje simbolizuoja šią šalį.

Dž. Britanija ir Lietuva turi tą patį globėją

Kai net ir šiomis dienomis įžvelgtume daugybę skirtumų tarp Lietuvos ir Dž. Britanijos, ko gero, būtų  net sunku ir įsivaizduoti, kad šis tas bendro yra abiejų šalių istorijose. Pasirodo, abi šalys turi tą patį globėją: britus globoja Šv. Jurgis, kuris, kai kurių šaltinių teigimu, kartu su Šv. Kazimieru globoja ir Lietuvą.

Ką dar įdomaus žinote apie Dž. Britanijos istoriją? Pasidalinkite komentaruose.

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *