Faktai apie Dž. Britaniją, kurie privers Jus aiktelėti iš nuostabos

beach_head

Sakoma, jog žmogus išlieka jaunu tol, kol kasdien sužino naujų dalykų. Gera žinia ta, kad tai – tikrai įmanoma: pasaulyje – milijardai žmonių, šimtai šalių, tūkstančiai įvykių ir objektų, tad kiekvieną dieną tikrai galime sužinoti ką nors, apie ką, iki šiol net nesusimąstėme. Ne išimtis ir Dž. Britanija – faktai, kuriuos netrukus sužinosite apie šią šalį ir jos gyventojus, privers aiktelėti iš nuostabos.

Eifelio bokštas galėjo būti ir Dž. Britanijoje

Visi puikiai žinome vieną svarbiausių Paryžiaus lankytinų objektų – Eifelio bokštą, kuris buvo pastatytas dar 1889 metais, tarptautinės mugės proga. Kadangi šis statinys netrukus sulaukė įspūdingos sėkmės bei pripažinimo, tai netrukus pastebėjo ir Dž. Britanijos gyventojai. Pastarieji neliko abejingi statinio sėkmei ir nusprendė, jog nėra kuo nors prastesni už prancūzus, tad taip pat iškėlė sau tikslą – turėti tokį statinį savo šalyje. Nors pastangų įdėta nemažai: sudaryta speciali komisija, ieškota dizainerių, bei parinkta vieta statyboms, deja dabar jau žinome, jog šiam planui nebuvo lemta išsipildyti.

Viena jaukiausių vietų pasaulyje

Hampshire2

Ar žinote, jog būtent Dž. Britanija gali didžiuotis viena jaukiausių vietų pasaulyje? Visa tai dėl Hempšyro – būtent šioje gyvenvietėje gausu jaukumu alsuojančių namų, namelių ir nedidelių dvarų: čerpių ar šiaudiniai stogai, šimtus metų skaičiuojančios rausvos plytos, puošnūs langų rėmai, svyrantys rožynai ir vijokliai, bijūnai, raudonskruosčių pilnos obelys, akmeninės dangos, medžio bei metalo tvorelės kuria ypatingai jaukią ir romantišką atmosferą.

Tik čia paliesite debesis

Lengvi, kaip plunksnos, o galbūt slogią nuotaiką kuriantys, juodai melsvi? Kad ir kokie debesys jus žavi, tikrai nesuklysime pasakę, kad bent dalis jūsų nors kartą svajojote paliesti šį gamtos kūrinį. Tačiau svajonė netrunka subliūkšti – juk tai tiesiog neįmanoma. Vis dėlto… Jei norite savo akimis išvysti tą stulbinantį vaizdą, kuomet pro jus praplaukia debesys, būtinai turite nuvykti į Dž. Britaniją, pietinę jos dalį. Būtent čia atrasite Beachy Head, lietuviškai pavadinimas skamba dar romantiškiau – dangaus prieplauka. Tai – net 162 metrų aukščio kyšulys, ant kurio atsidūrus tik ir belieka žavėtis neapsakomo grožio debesimis ir neaprėpiamomis dangaus erdvėmis. Vis dėlto, būtina paminėti ir tamsiąją šio nuostabaus kampelio pusę: ši vieta ypač mėgstama savižudžių – per metus čia nusižudo maždaug kelios dešimtys žmonių. Būtent todėl ši vieta turi ir dar vieną pavadinimą – savižudžių kyšulys.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *