Europoje plinta homoseksualų santuokos

2014- 27- 07
Raminta Anglu24.lt

gėjų vestuvės

Tos pačios lyties asmenų santuokos kelia aršias diskusijas. Jų šalininkai teigia, kad tai – žmogaus teisė rinktis, ką mylėti, su kuo kurti bendrą gyvenimą ir šeimą. Tuo tarpu priešininkų stovykla skambina pavojaus varpais. Jų teigimu, homoseksualų santuokos griauna pamatines šeimos vertybes, iškreipia požiūrį į artimus santykius. Kartais net gi baiminamasi, kad ateina naujosios Sodomos ir Gomoros laikai, lydimi besaikio pasipūtimo ir ištvirkavimo.

Diskusijos dėl homoseksualų santuokų nesibaigia vien tuščiomis kalbomis. Daugėja valstybių, kuriuose įteisinamos tokios jungtuvės. Prieš metus ir Anglija pradėjo eiti šiuo keliu. Jau 2013 m. pavasarį atšvęstas didelis vakarėlis įstatymo priėmimo proga. O 2014 metų kovo 29-ąją, išmušus vidurnakčiui,  žiedus sumainė pirmosios gėjų poros. Ceremonijos pradėtos dar ankstų vakarą, o būsimi sutuoktiniai nekantriai laukė įstatymo įsigaliojimo. 00:00 valandą jie tarė viens kitam oficialų „Taip“. Šį momentą užfiksavo šimtai juos palaikančių žmonių.

Nesnaudė ir pasisakantieji „Prieš“. Anglijos bažnyčios atstovai iš karto pareiškė, kad netuoks homoseksualių porų. Jie pabrėžė, kad įstatymas negali pakeisti Dievo žodžio. Santuoka bažnyčioje – tai neišardoma vyro ir moters sąjunga, todėl „Vyru ir vyru“ čia niekas nebus skelbiamas. Visgi dvasininkai parodė šiek tiek nuolankumo. Jie sutinka rūpintis šių porų dvasiniu pasauliu, suteikti jiems sakramentus. Griežtas „Ne“ sakomas tik jungtuvėms, kuriose būtų dvi nuotakos ar du jaunikiai.

Susikaldymas juntamas visoje Jungtinėje Karalystėje. Anglijoje ir Velse homoseksualų santuokos tapo kasdienybe, Škotijoje jau laukiama pirmųjų jungtuvių. O štai Šiaurės Airija stoja piestu prieš  tradicijų laužymą. Ši valstybė – lyg barjeras, stabdantis homoseksualų santuokų plitimą Europoje. Šiaurės airiai pasiryžę grumtis net Europos Žmogaus Teisių Teisme tam, kad apgintų savo įsitikinimus. Žinoma, tai kur kas racionaliau, nei nusišauti kovojant prieš vienalytes santuokas. Kulką sau į smilkinį kaip protestą pasirinko prancūzų rašytojas Dominique Vennerio. Jis mirė, o homoseksualai Prancūzijoje ir toliau tuokiasi.

Šioje istorijoje matome dvi puses – lygias teises kiekvienam žmogui ir baimę dėl moralės nuosmūkio. Lieka atviras klausimas, kuri pusė labiau perlenkia lazdą: homoseksualai, norintys teisių tuoktis bei įsisvaikinti? Ar jų priešininkai, bijantys, kad tokių santuokų plitimas pražudys mūsų moralę ir dorą?

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *