Emigracija iš meilės ir meilė emigracijoje

2014- 14- 07
Raminta Anglu24.lt

Emigracija iš meilės

Pasirinkimą emigruoti lemia daug priežasčių. Vieni išvyksta dėl finansinių aplinkybių, kiti – dėl noro atrasti save ir savo vietą po saule. Mūsų pasakojime pirmu smuiku grieš emigracija iš meilės bei jos paieškos svetur. Žinoma, šis jausmas, kur beįsipliekstų, yra nuostabus. Visgi šalia tyko pavojai „nusvilti“. Ne vien dėl sudaužytos širdies, bet ir dėl… apvogto buto.

Apie viską iš pradžių.  Emigracija iš meilės yra sudėtingesnė. Tai – dviejų žmonių sprendimas ir atsakomybė už vienas kitą. Įsivaizduokite, kad Jūs išvykstate pas mylimąjį į Angliją, bėga mėnesiai, o pritapti vis negalite. Tuo tarpu antra pusė gyvena visavertį gyvenimą. Natūralu, kad tokiu atveju meilės emigrantas ima jaustis vienišas  ir nereikalingas. Prasideda kaltinimų lavinos: „Aš dėl tavęs palikau namus, o tu dėl manęs negali to ir ano.“  Norint išsaugoti santykius prireikia daug kantrybės ir supratingumo.

Kiti tautiečiai vyksta į Angliją laisva širdimi, o šiltų jausmų ilgesį pajunta tik svetur. Žinoma, įtaką tam daro nepažinta šalis. Aplinkui – tikras žmonių avilys, svetimos kalbos garsai, nežinia, kaip elgtis įvairiose situacijose… Natūralu, kad tokiomis sąlygomis lietuvis ieško lietuvės. Pažintys mezgasi ir gyvai, ir ypač aktyviai – internetiniuose portaluose. Juose patartina elgtis atidžiai ir dėl lovelasų, kurie nori fiktyvios santuokos bei vizos, ir dėl savų  vyrukų iš Lietuvos.

Štai prieš keletą mėnesių Anglijos lietuvės sukruto dėl vieno tautiečio, kuris turėjo įsteigęs savotišką „Suvedžiojimo ir apšvarinimo“ versliuką. Jis veikė gana paprastai. Sukčius internetu susirasdavo merginą lietuvaitę, apsigyvendavo kartu, būdavo itin dėmesingu ir… Vieną dieną iš namų pavokdavo viską, net kojines ir apatinius. Iš meilės likdavo tik dužusios širdys, tuščios piniginės ir pareiškimai teisėsaugai.

Būti meilės emigrantu ir svajinga, ir pavojinga. Nesiūlome sakyti jausmams: „Ne“, bet svarbu surimtėti ir tinkamai pasiruošti emigracijai. Prieš vykstant pas mylimąjį, gyvenantį svetur, ar mezgant pažintis kitoje šalyje, reiktų ją visapusiškai pažinti. Aktualu žinoti požiūrį į santykių kūrimą, turimas teises bei tykančius pavojus. Ypač naudinga išmokti kalbą. Atvykus į Angliją, būsite visai kitoje situacijoje, jei galėsite susišnekėti angliškai. Niekas nevedžios Jūsų už nosies ir, tikėtina, greičiau rasite draugų ar tikrąją meilę.

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *