Dž. Britanijos sporto žvaigždės: kas jos?

2015- 09- 12
Raminta Anglu24.lt

porsche-930914_1280

Dž. Britanija – šalis, iš kurios kilo daug aktorių, dainininkų, verslo pasaulio žmonių, šiandien garsių visame pasaulyje. O su kokiomis įžymybėmis galime susipažinti sporto srityje?

Jenson Button

Vienas žymiausių britų Formulės 1 lenktynininkų, priklausančių McLaren – Honda komandai. Treniruotės kartingais buvo pradėtos vos sulaukus 8 – eirių metų ir netrukus pastebėti puikūs pirmieji rezultatai, kurie suteikė galimybę siekti dar didesnių aukštumų. Dar 1997 metais tapo jauniausius lenktynininku autosporto serijoje Super A, o po metų sulaukta ir dar vienos sėkmės – Formulės Ford Britanijos čempiono vardo.

Max Chilton

Dar vienas žymus britų tautybės lenktynininkas. Karjera pradėta 2005 metais T Cars čempionate, o Formulėje 1 debiutuota 2013 metais.

Matthew Parr

Dailiojo čiuožimo žvaigždė, laimėjusi du nacionalinius aukso medalius.

Lewis Hamilton

2008 m. tapo čempionu atstovaudamas McLaren ekipai, o nuo 2013 m. yra Mercedes Grand Prix komandos atstovas. Čempionu tapo ir 2014 – aisiais metais, o iš viso jo sąskaitoje yra net 36 pergalės.

Richard Burns

Lenktynininkas, Pasaulio ralio čempionate debiutavo 1990 metais, pirmoji pergalė buvo iškovota 1998 metais, o per visą karjerą laimėta net 10 tokių pergalių. Vis dėlto, pastarąją, dėl sunkios ligos, 2003 metais teko nutraukti.

Nigel Short

Dar būdamas 19 tapo šachmatų didmeistriu ir yra laikomas vienu geriausių šios srities žaidėjų visoje šalyje. Tačiau tai – ne vienintelė jo veikla:  dirba ir šachmatų treneriu, žurnalistu bei komentatoriumi.

Andrew Simpson

Vienas žymiausių buriuotojų, Olimpinių čempionų Star burlaivių klasėje. Per visą karjeros laikotarpį iškovoti 2 aukso, 4 sidabro bei 3 bronzos medaliai.

Howard Stauton

Vienas garsiausių 18 amžiaus šios šalies šachmatininkų bei stipriausių to meto pasaulio žaidėjų. Be puikių rezultatų šioje srityje, pasiekimų buvo ir dar daugiau: parašytos knygos apie šachmatus, redaguoti garsiojo Viljamo Šekspyro veikalai, parašytas ne vienas straipsnis jų tematika.

David Beckham

Vienas žymiausių futbolininkų ne tik šioje šalyje, bet ir visame pasaulyje. Sportininkas, kurio pilnas vardas yra David Robert Joseph Beckham, jau baigė savo karjerą, tačiau pelnė ne vieną įspūdingą, o 2003 metais ir Britanijos Imperijos ordiną. Įdomumo dėlei reikia pasakyti, kad iš šios šalies yra kilę ypač daug žymių futbolininkų. Tarp jų – David Martin, Kevin Nolan, Joe Cole, Andy Caroll, John Terry, Martin Kely, Joe Hart, Darren Bent, Alan Smith, Phil Jones.

Susipažinome su žymiausiais, kai kurių  jau nebėra,  tačiau jų pasiekti darbai įsimins ilgam ir motyvuos siekti savo tikslo ir kitus. O kokius šios šalies sportininkus žinote jūs?

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *