Dž. Britanijos literatūros perlas – Agata Kristi

agatha-cristie

Agata Kristi  (1890 – 1976) yra viena žymiausių visų laikų Dž. Britanijos rašytojų, labiausiai žinoma kaip ypač  populiarių detektyvų autorė. Torkyje gimusi mergaitė  neturėjo galimybių lankyti mokymo įstaigą, mat tėvui mirus, šeimos finansinė situacija tapo ypač prasta, tad svarbiausios žinios gautos mokantis namuose. Vis dėlto, sulauks 16 – os, situacija pasikeitė – Agata buvo išsiųsta į Paryžių, ten mokėsi groti pianinu. Mokymosi rezultatai nebuvo prasti, tačiau asmeninė savybė (ypač didelis drovumas), užkirto kelią į įspūdingą karjerą. Supratusi, kad pianistės kelias skirtas ne jai, pasuko kitu – baigė medicinos seserų kursus ir kurį laiką sėkmingai dirbo pagal šią specialybę.

Agatos Kristi gyvenimas yra apipintas įvairiais mitais, tačiau netrūksta ir tikrų jos gyvenimo detalių, kurios galėtų nustebinti ne vieną.

  • Kad rašytoja buvo ypač drovi, įrodo ir šis faktas – daugiau nei 18 metų ji buvo Detektyvų klubo prezidentė, tačiau, kuomet ateidavo metas sakyti tostą arba kalbą, šią užduotį visada perleisdavo kitiems klubo nariams.
  • Galėjo pasigirti puikiomis žiniomis apie nuodus, nes buvo farmacininko mokinė.
  • Rašytojos gyvenime būta ir paslaptingų dingimų -  po santuokos išrimo moteris buvo dingusi, o rasta tik tuomet, kai jau buvo pasivadinusi kita pavarde – pasivadinusi misis Nyl.
  • Ne tik apie  nuodus Agata Kristi galėjo pasakyti visą tiesą – antrą kartą ji ištekėjo už archeologo, o vėliau tapo keramikos dirbinių žinove.
  • 1970 metais UNESCO  paskelbė, jog A. Kristi yra leidžiamiausia autorė.

Kūrybinis kelias

Nesunku pastebėti, kad daugelį  profesijų išbandžiusi ir puikiomis žiniomis kitose srityje galėjusi pasigirti Agata Kristi,  visišką ramybę atrado tik pradėjusi  rašyti. Na, o šis pasirinkimas buvo iš tiesų sėkmingas – Merės Vestmekot slapyvardžiu parašė beveik 80 detektyvinių romanų, milijardas jos knygų buvo parduota anglų kalba, dar  milijardas  – kitomis kalbomis. Knygų išleista tiek daug, kad tiražai nusileidžia tik Biblijai ir Šekspyro kūriniams. Pirmasis romanas buvo  parašytas  dar 1920 metais pavadinimu Paslaptinga afera Stailse.

Garsiausios citatos

Ko gero, nerasime rašytojo, kurio ištarti žodžiai nelydėtų mūsų  ilgus metus. Agata Kristi – taip pat ne išimtis, tad susipažinkite su garsiausiomis citatomis.
Kiekvienas žmogžudys yra kažkieno senas draugas.
Archeologas yra pats geriausias vyras kokį gali turėti moteris – jai senstant jis vis labiau ja domisi.
Moterys retai klysta vertindamos viena kitą.
Myliu gyvenimą. Kartais būna siaubingai, beviltiškai nelaiminga, apimta siaubo, vis dėlto žinau, kad svarbiausia, jog esu gyva.
Politikai ir vystyklai turi būti keičiami dažnai ir dėl tos pašios priežasties.
Bet kokia moteris gali apkvailinti vyrą, jei ji nori ir jei jis myli ją.

Skaitykite garsiausius A. Kristi kūrinius originalo kalba – išmokite anglų kalbą!

motion_banner_anglu24

Žymės:

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *