Kodėl britams reikia dviejų vandens čiaupų?

2014- 25- 07
Raminta Anglu24.lt

du kranai

Atsukęs vandens čiaupą, retas kuris pradeda galvoti apie jo veikimo principus ar mechanizmą. Karštas, šiltas, vėsus, šaltas – vanduo Jūsų poreikiams kokio tik panorėsite. Deja, tokį malonumą sau leisti gali ne visi. Didelis šokas ištinka Jungtinėje Karalystėje apsilankiusius lietuvius, kurie niekaip negali suvokti deginančio ir ledinio vandens atskyrimo priežasties. Pateikiame kelias versijas, aiškinančias mus stebinančią dviejų čiaupų tradiciją.

Draudimas maišyti vandenį

Viena iš realiausių dviejų čiaupų versijų yra draudimas maišyti šaltą geriamąjį ir karštą vandenį tol, kol jis pasiekia kraną. Taip yra dėl to, jog šaltas vanduo iki namų atiteka iš specialių požeminių vandens saugyklų, o karštas yra surenkamas. Jis laikomas nešvariu ir netinkamu vartoti. Geriamas šaltas vanduo atskiriamas tol, kol pasiekia kraną. Du vandens čiaupai padeda išvengti bakterijų, pavojų sveikatai nelaimės atveju. Dėl šios sistemos net ir ištikus katastrofai, nukritus slėgiui ar nutrūkus vandens tiekimui žmonės bus aprūpinti švariu geriamuoju vandeniu.

Ekologiški ar taupūs?

Pačių anglų teigimu, prausiantis užkimštoje, vandens prileistoje kriauklėje galima sutaupyti labai daug vandens. Juokaujama, jog net ir neužkimšus kriauklės, jo sunaudojama mažai: plaunantis rankas tereikia atsuki šalto vandens čiaupą. Toks jau tas angliškas taupumas. Vis dėlto, rankų plovimas šaltu vandeniu susilaukia kritikos ne tik dėl trumpumo, bet ir dėl nepakankamos temperatūros bakterijų pašalinimui.

Karštas vanduo – vėliau

Kitas būdas paaiškinti paslaptingą britų kriauklės tradiciją – skirtingas šalto ir karšto vandens atvedimo laikas. Kadangi pirmiausia namuose atsirado šaltą vandenį tiekiantys čiaupai, dėl patogumo jie buvo įtaisyti dešinėje kriauklės pusėje. Pradėjus šildyti vandenį, jis naujais vamzdžiais pasiekdavo kriauklę. Tad ir nauji čiaupai įrengti kairėje jos pusėje. Taip britai pasilengvino santechnikos darbus: vietoje visos vandentiekio sistemos pertvarkos nutiesdavo vieną naują vamzdį.

Yin ir Yang bei spaudimo lygis

Dar kiti šaltiniai tikina, jog karšto ir šalto vandens čiaupai simbolizuoja vienas kitą papildančius skirtingus pradus. Tai niekaip nesusijungianti šviesa ir tamsa, mūsų gyvenimo džiaugsmas ir melancholija. Dar viena, kiek realesnė versija – tai skirtingas spaudimo lygis karšto ir šalto vandens sistemose. Tokiu atveju sunku įrengti maišytuvus, vienodai tiekiančius abiejų temperatūrų vandenį.

Lietuvių pamąstymai

•Du vandens čiaupai britams reikalingi tam, kad besiprausdami kriauklėje neprasiskeltų galvos.

•Patarimas, kaip plautis rankas: atsukti abu čiaupus ir greitai judinti rankas po abiem kranais. Jei būsite pakankamai greiti, neprireiks ir vandens maišytuvo.

O ką apie šią britišką išmonę manote Jūs?

Šaltinis: http://naujienos.voniosnamai.lt/

anglu kalbos kursai internetu

4 Komentarai. Palikti komentarą

Šiaip taupumo sumetimais negali dviejų čiaupų jie naudot, nes nepriklausomai nuo išleisto vandens visi moka viena fiksuotą mokestį

Atsakyti
Rūta Anglu24
2014/07/28 10:32

Mantai, vanduo gali būti taupomas ne vien iš finansinių paskatų :)

Atsakyti

Tiesiogj je yra kitokie žmonės ir naujovėms skinsi kelia sunkiai. Kai buvau Anglijoje man yra nepatogų naudoti jų išmislų. Kažkoks kvailas ir nepatogus sugalvojimas. Du čiaupai be maišytuvo.
Bet dabar patys lietuviai tokias nesąmones pas juos ištaiso. Tvarko savo buitį savaip ir patogiai. Net patys anglai tuom stebisi. Gyvenimas juos privers visa tai pakeisti ir gyventi patogiai ir gerai.

Atsakyti

Cia ponas bynas bus suprojektaves 2 vandens ciaupus.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *