D. Britanijos patiekalai, suradę savo vietą ant lietuviško stalo

2015- 22- 10
Raminta Anglu24.lt

fish

Kiekviena šalis garsėja maisto produktais bei savo virtuvės patiekalais, o Dž. Britanija – taip pat ne išimtis. Tačiau įdomu tai, kad nemaža dalis iš šios šalies kilusių maisto produktų bei patiekalų, jau seniai rado vietą ir ant lietuviško stalo. Galbūt ir jūs esate vienas iš tų, kuris mėgstate vieną ar kitą produktą ar patiekalą, tačiau, net neįtariate, kad jis kilęs iš šios  šalies?

Čederis

Iš šios šalies kilęs sūris, yra  puikiai vertinamas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuviai – taip pat ne išimtis: iš karvių pieno gaminamas angliškas sūris, turintis riešutų poskonį, tapo puikiu užkandžiu prie vyno. Juo gardinami ir sumuštiniai,  omletai, apkepai, blyneliai.

Tradiciniai angliški pusryčiai

Tradicinių angliškų pusryčių variantas, susidedantis iš keptos kiaušinio, šoninės, kumpio ar dešrelių; pupelių, pomidorų, grybų, svogūnų bei skrebučio, jau seniai tapo  dažnu svečiu ir ant lietuviško pusryčių stalo, o kai kuriems šis valgis toks sotus, kad kuo puikiausiai atstoja ir pietus. Šis patiekalas yra įtrauktas ir į daugelio lietuviškų kavinių bei viešbučių restoranų pusryčių meniu.

Krienų padažas

Dž. Britanija – aštraus bei pikantiško krienų padažo tėvynė. Vis dėlto, pastarasis mėgstamas ir mūsų šalyje – prie žvėrienos, kiaulienos patiekalų, žuvies.

Žuvis ir bulvių traškučiai

Puikiai žinomas britų patiekalas, kurio šiandien gali pasiūlyti ir dažna lietuviška greito maisto užkandinė.

Pusgaminiai

Pusgaminiai, kuriuos sudaro daugybė patiekalų: blynai, blyneliai, apkepai, troškiniai, kepsniai (tam, kad būtų juos galima valgyti, tereikia vos kelias minutes pašildyti mikrobangų krosnelėje), pirmiausia pradėti vartoti taip pat Dž. Britanijoje. Nesunku pastebėti, kad tokio pobūdžio maistas prieš maždaug dešimtmetį kuo puikiausiai įsiliejo ir į mūsų kultūrą – prekybos centrai siūlo vis didesnį ir didesnį pusgaminių asortimentą, o jų pardavimai auga nuolatos.

Šepardo pyragas

Kvapas, kurį skleidžia pyragas, pagamintas iš bulvių košės, mėsos (galima naudoti kiaulieną, jautieną ar ėrieną) bei daržovių, nosį kutena dažnuose lietuvių namuose. Būtent šis pyragas, dar vadinamas Piemenėlių pyragu, yra tikras senosios britų virtuvės palikimas, kuris buvo pradėtas kepti dar apie 1800 metus, siekiant pagaminti sočius pietus žemės darbus dirbusiems žmonėms.

Obuolių sidras

Šį gaivų gėrimą dažnai galima pastebėti lietuviškų iškylų metu, mėgstamas ir per vakarėlius. Jo tėvynė – Dž. Britanija, dar ir dabar šioje šalyje yra pagaminama ypač didelė dalis visoje rinkoje esančio sidro.

O kokie D. Britanijos patiekalai puikuojasi ir ant jūsų pusryčių,  pietų ar vakarienės stalo?

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *