Č. Darvinas, 10 svarų sterlingų banknotas ir Gurmanų klubas

2015- 05- 02
Raminta Anglu24.lt

10svaru

Kiekvienas iš mūsų žino garsiąją Čarlzo Darvino natūralios atrankos teoriją ir, žinoma, jį patį. Darvino įtaka žmonijos mąstymui milžiniška. Grynai moksline prasme, jis padarė perversmą visojebiologijoje. Bet ar žinote apie jo keistą polinkį valgyti egzotiškus ir neįprastus gyvūnus? Jo didžiausią baimę, sutrukdžiusią išsipildyti svajonei? „Amžiną“ gimtadienio dovaną, kurios norėtume kiekvienas iš mūsų?

Č. Darvino išskirtiniai valgymo ypatumai

Darvinas buvo smalsus vyras. Pamatęs įdomų ar neįprastą gyvūną norėdavo sužinoti kuo daugiau apie jį, kad ir neįprastais būdais. Vienas jų – tą gyvūną paragauti!

Darvinas priklausė „Gourmet  Club“ (Gurmanų klubas), kuriame lankėsi kartą per savaitę, kad ragautų gyvūnus egzotinius gyvūnus, pavyzdžiui vanagą ar baublį. Paragavus senos rudosios pelėdos, šis keistas Darvino polinkis sumažėjo, bet nedingo. Vienoje iš savo kelionių jis paragavo šarvuočio ir agučio. Apie pastarąjį Darvinas pasakė: „geriausia mėsa, kurią aš kada nors esu ragavęs“.

Darvinas norėjo tapti gydytoju, bet bijojo net pažvelgti į kraują

Šis garsus mokslininkas studijavo mediciną Edinburgo universitete ir svajojo tapti gydytoju kaip ir jo tėvas, bet norai taip liko norais, nes jis paniškai bijojo kraujo. Metęs mediciną, nusprendė studijuoti teologiją ir tapti kaimo klerikalu bei užsiimti mėgstama gamtininko veikla.

Geriausia gimtadienio dovana – kalnas?

Darvinui ir jo kolegoms lankantis Ugnies Žemės saloje didžiulė ledo masė nukrito į vandenyną ir sukėlė dideles bangas. Darvinas suskubo gelbėti valtis. 25-ojo gimtadienio proga, 1834 vasario 12 d., kapitonas FitzRoy pavadino kalną jo vardu – Mount Darwin. Tai yra aukščiausia viršūnė Ugnies Žemės saloje. O jei vieno kalno nepakanka, Darvino garbei pavadintų kalnų yra Kalifornijoje, Tasmanijoje, ir Antarktidoje.

10 svarų sterlingų banknotas: Č. Darvinas prieš J. Ostin?

10 svarų sterlingų vertės kupiūra su Č. Darvinu išleista į apyvartą 2000 metais. Šalia Darvino portreto rasime kolibrį (kurį galbūt mokslininkas sutiko savo kelionėse), didinamąjį stiklą (tokį turėjo Č. Darvinas) ir jo studijuotą augmeniją. Jaunystėje Darvinas dirbo „Beagle“ laive gamtininku, todėl kupiūroje šis laivas taip pat yra pavaizduotas.

2016 metų antroje pusėję Č. Darviną 10 svarų kupiūroje turėtų pakeisti anglų rašytoja romanistė Džeinė Ostin, romano „Puikybė ir prietarai“ autorė.

 

P. S. Registruokitės http://anglu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Angliją ir anglų kalbą gaukite dar karštą!

Anglų kalbos kursai internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *