Britų bei lietuvių mitybos įpročiai: panašumai bei skirtumai

2016- 10- 02
Raminta Anglu24.lt

maistas

Planetoje yra daugiau nei 150 šalių, turinčių savitą kultūrą, architektūrą,  gamtą, papročius, tradicijas, tačiau yra dalykų, kurie suvienija mus visus. Vienas iš jų – mityba. Ir nors skirtingose pasaulio šalyse yra auginami skirtingi maisto produktai, gaminami skirtingai patiekalai ir egzistuoja vis kitokios valgymo kultūros bei įpročiai, įdomu tai, kad galima rasti ne tik skirtumų, bet ir panašumų. Ne išimtis yra ir mūsų gimtoji Lietuva bei tolima artima Dž. Britanija. Ar kada susimąstėte, kaip skiriasi ir kuo panašūs mūsų bei šios šalies žmonių mitybos įpročiai? Jei taip  – pats metas patenkinti savo smalsumą, o jei ne – vis tiek verta pasidomėti, ar tarp pusryčių, pietų patiekalų, kuriuos jūs valgote ir tarp tų, kuriuos valgo ūkanotosios šalies gyventojai, yra panašumų.

Panašumai

Atlikti tyrimai parodė, kad per paskutiniuosius 10 metų tiek vienoje, tiek kitoje šalyje po keliasdešimt procentų išaugo vandens, supilstyto į butelius, pardavimai. Dietologai, sveikatos specialistai, mitybos ekspertai nuolat kartoja  faktą, kad kiekvienas žmogus turi išgerti (kai kurioms asmenų grupėms priklausantys asmenys, jo gerti turi ir daugiau) 1,5  – 2,5 litro vandens. Atrodo, kad ir vienos, ir kitos šalies gyventojai nelinkę į šį svarbią detalę numoti ranka ir vandens geria iš tikrųjų kur kas daugiau nei jo vartodavo anksčiau ir tai yra vienas  iš panašumų, kurį galime atrasti lygindami lietuvių bei britų mitybos įpročius.

Dar vienas produktas, kurio tiek vieni, tiek kiti per paskutiniuosius 5 – erius metus ėmė vartoti kur kas daugiau, yra juoda duona – jos pardavimai bei suvartojimas išaugo maždaug 90 procentų.

Pats metas susipažinti ir su dar vienu produktu, kurio išaugęs suvartojimas vienija tiek lietuvius, tiek britus. Tai – jogurtas.  Tiek lietuviai, tiek britai per paskutinį penkmetį jogurto suvartoja kur kas daugiau nei anksčiau, maža to, išaugo ne tik suvartojamo jogurto kiekis, bet ir  gaminamų jogurtų rūšių skaičius.

Skirtumai

Vienas ryškiausių skirtumų, kurį pastebėti lyginant šių dviejų šalių mitybos įpročius yra ypač lengva, yra tas, jog Dž. Britanijoje greitas maistas išpopuliarėjo dar prieš daugiau nei 20 metų, tuo  tarpu mūsų šalyje didžiulis susidomėjimas šiuo maistu atsirado tik per paskutinį dešimtmetį.

Dar vienas skirtumas yra tas, jog mūsų tautiečiai kur kas daugiau už britus suvartoja savo pačių užaugintų vaisių, daržovių bei prieskoninių žolelių.

O kokie yra jūsų mitybos įpročiai? Ar įžvelgiate daug panašumų, o galbūt skirtumų?

 

motion_banner_anglu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *