Britiškų namų dvasia. Kilimai ir maži miegamieji?

2015- 09- 08
Raminta Anglu24.lt

garden-831995_1920

3 ar 4 kambarių butas judraus didmiesčio gatvėje ar erdvus nuosavas namas su kiemu bei sodu užmiestyje – taip atrodo dažno lietuvio namai. O ką galima pasakyti apie britų namus? Kuo pastarieji panašūs bei skiriasi nuo mūsiškių?

Net jei ir negyvenate šioje šalyje, ko gero, jau ne kartą teko girdėti, kad britams jų namai yra tikrų tikriausios tvirtovės, į kurias pašalinius kviečiasi ne itin noriai bei dažnai. Galima daryti prielaidą, kad toks jų elgesys susiformavo dėl ypač didelio privatumo poreikio, o taip pat ir dėl šiek tiek uždaresnio gyvenimo būdo nei mes esame įpratę. Tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad britams nesvarbu, kokiuose namuose jie gyvena. Priešingai, ši erdvė yra ne tik privati, bet ir puoselėjama.

Į Dž. Britaniją atvykusiems dirbti lietuvaičiams puikiai pažįstama situacija, kuomet dėl daugelio priežasčių (o svarbiausios – galimybės gyventi pigiau), 4 – 6 asmenų ar dar didesnė kompanija išsinuomoja namą. Tačiau taip gyvena ne tik tie, kurie yra atvykę iš kitų šalių, bet ir pačių britų atžalos – žmonės nuo 20 iki 30 metų amžiaus. Toks modelis yra pasirenkamas dėl kelių priežasčių: visų pirma, jaunam žmogui įsigyti nuosavą būstą yra pakankamai sudėtinga; antra – šeimos kuriamos palyginti vėlai, tad gyvenimas bendranuomininkų apsuptyje tinka daugeliui. Na, o kaip gyvena vyresnio amžiaus britai? Pastarieji turi nuosavus namus su mažyčio ploto sodeliais. Ir nors vietos angliškuose sodeliuose tikrai nedaug, gėlės bei lauko baldai – būtini atributai. Vis dėlto, nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių, net ir nesulaukusių dar pensijinio amžiaus, jau turi įsigiję didesnės ar mažesnės vertės nekilnojamojo turto už Dž. Britanijos ribų. Tarp favoritų yra Kipras, Prancūzija, Italija, Bulgarija. Įvertinus šių vietovių klimatines sąlygas, peršasi mintis, kad ūkanotosios šalies gyventojai yra išsiilgę saulės šviesos bei šilumos.

Sužinojome bendrą situaciją, kaip ir kur, kas ir su kuo gyvena, tačiau norint suprasti dar geriau britiškų namų dvasią, negalima nepastebėti ir tam tikrų detalių. Viena iš jų – ypač mažo ploto miegamieji kambarėliai. Kodėl pastarieji yra ypač maži? Atsakymas labai paprastas: projektuojant namą stengiamasi, kad jame būtų kuo daugiau miegamųjų, nes būtent jų skaičius yra vienas svarbiausių kriterijų.

English Bedroom

Ypač mažo ploto miegamieji kambarėliai

Dar vienas ryškus britiškų namų akcentas – kiliminė danga, tačiau ne tik svetainėje ar miegamajame kambaryje (kaip įprasta pas mus), bet  visame name, įskaitant vonios ir virtuvės patalpas. Ir nors daugelis žmonių yra įsitikinę, kad toks sprendimas – ne pats praktiškiausias, atrodo, britams tai nė motais, kiliminė danga – tikrų tikriausia britiško interjero dalis.

 

motion_banner_anglu24

1 Komentaras. Palikti komentarą

Nelabai jau jiems to privatumo reikia. Sede vakare be uzuolaidu kaip realybės šou ir px.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *